Grupa B: Zmajevi s 3:0 slavili u Andori

Tri asistencije Lulića i tri gola Džeke za prva tri boda

Prvu utakmicu u 2015. godini bh. reprezentacija odigrala je večeras u Andori, te je ostvarila prvu pobjedu (3:0) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Andora je poluamaterska reprezentacija i nije bilo za očekivati ništa drugo osim pobjede Zmajeva. U prvom dijelu nismo briljirali, pa smo postigli tek jedan gol, ali je u nastavku “pročepilo”.

Na početku utakmice dosta nervoze na terenu, ali i apsolutna dominacija naše selekcije. U sedmoj minuti je Mujdža ubacio s desne strane, Džeko bio u skoku, ali je lopta otišla u korner, nakon kojeg je Zukanović glavom šutirao pored gola.

U devetoj minuti Bešić hvata za vrat jednog domaćeg igrača, krenulo je koškanje, a žuti karton je dobio Ognjen Vranješ, koji je krenuo da rješava stvari umjesto Bešića.

Poveli smo u 13. minuti. Vranješ je poslao dugu loptu, Lulić proigrao Džeku, koji udarcem sa 17 metara postiže svoj 39. gol u najdražem dresu. Pjanić je u 17. minuti loše šutirao.

Neprecizan je bio i Višća u 24. minuti, kada je šutirao s 20 metara. Ibišević ne koristi dobru šansu u 32. minuti, a onda loš pokušaj Džeke u 36. minuti poslije ubačaja Višće s desne strane.

Do kraja prvog dijela Bešić je pucao preko gola, Pjanić je iz slobodnjaka pogodio živi zid, a i Ibišević još jednom potvrdio lošu formu, promašivši stopostotnu šansu u sudijskoj nadoknadi.

Na početku drugog dijela Spahić je imao sjajnu šansu, ali je San Nicolas izbacio loptu sa gol linije. Drugi gol postigli smo u 49. minuti. Sjajna akcija, Ibišević je proigrao Lulića, ovaj nesebično za Džeku, koji postiže 40. gol u nacionalnom dresu.

U 62. minuti treći gol i ponovo je Lulić asistirao, Džeko pogodio. Pet minuta kasnije, u igru je ušao novopečeni seniorski reprezentativac Milan Đurić, koji je zamijenio Ibiševića. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao i Mehmed Baždarević može biti sasvim zadovoljan debijem, a mi sa prvom pobjedom u kvalifikacijama za EP. Francuska je još daleko, ali dok postoji nada…