Borussia čudesnim golom Adeyemija savladala skupocjene Chelseajeve zvijezde

LIGA PRVAKA

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su na Signal Iduna Parku u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ekipu Chelseaja rezultatom 1:0 te su tako stvorili solidnu prednost uoči revanša koji će se u martu igrati u Londonu.

U prvom poluvremenu Borussia je imala čak 11 šuteva ka gostujućem golmanu, ali je Chelsea imao ozbiljnije prilike. Prvi je zaprijetio Silva u 17. minuti kada je postigao gol koji je na kraju bio poništen jer je loptu u mrežu ubacio rukom. Zbog toga je dobio i žuti karton.

Borussia je najbolju šansu imala u 27. minuti kada je Haller bio za malo neprecizan. Kraj prvog poluvremena obilježio je Felix. Prvo je bio neprecizan iz jedne odlične situacije, a onda je u 38. minuti pogodio i prečku gola domaćih. Ostalo je 0:0 na poluvremenu.

Chelsea, koji je danas igrao s brojnim skupocjeno plaćenim zvijezdama, prijetio je i na početku drugog poluvremena, ali se istakao golman Kobel koji je u dva navrata zaustavio Jamesa.

Kazna je uslijedila u 63. minuti. Borussia se odbranila nakon jednog kornera, a onda je lopta došla do Adeyemija koji je istrčao gotovo preko cijelog terena, predriblao Fernandeza i golmana te pospremio loptu u mrežu. Gol pogledajte ovdje.

Chelsea je potom jurnuo po izjednačenje, a najbliže golu bio je u 78. minuti kada se ponovo istakao Kobel, ovaj put odbranivši dobar udarac Koulibalyja. Ostalo je 1:0 za Borussiju.

Revanš između Chelseaja i Borussije Dortmund se igra 7. marta na Stamford Bridgeu.

***

Koreografija Žutog zida kakvu Liga prvaka ne pamti

Navijači Borussije Dortmund slove za najvjernije u Evropi, a famozni Žuti zid ne prestaje da iznenađuje fudblaski svijet, posebno kada su u pitanju utakmice velikog značaja.

Tako je bilo i neposredno pred duel protiv Chelseaja kada je na tribini kapaciteta 25.000 sjedećih mjesta prikazana nevjerovatna fotografija.

“Vrijedilo je biti uz tebe svaki put… Putovanje će se nastaviti zauvijek”, poručili su navijači Borussije svojim ljubimcima.

Na koreografiji su dominirali žuta i crna boja, zatim karta Evrope u pozadini kao i leđima okrenuti ultras sa navijačkim obilježjima Borussije.