Igman golom Bešagića savladao Slogu

U okviru trećeg kola Premijer lige BiH snage u Konjicu su odmjerili Igman i Sloga Meridian, a rezultat je na kraju utakmice glasio 1:0.

Na utakmicu u Konjicu prvi su prijetili gosti, Grabež je u petoj minuti šutira sa distance preko gola. Igrao se 16. minut kada je Sloga Meridian ponovo prijetila, Karać je šutirao sa distance, a Ćeman je bio siguran na golu Igmana.

U 21. minuti Igman je imao veliku priliku. Čubrilo je ubacio u šesnaesterac, Ramić šutirao, a Šćekić uz pomoć stative otklonio opasnost. Pet minuta poslije Mešić je ubacio, a Denkovićev šut je završio u rukama Šćekića.

Baranov je sjajno prošao po lijevoj straniu u 40. minuti, ali je na kraju njegov pokušaj dodavanja spriječio Ćeman.

Hebibović je na otvaranju drugog poluvremena prijeti šutem sa 25 metara, ali je Šćekić bio na pravom mjestu. Četiri minute poslije Karać je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila samo vanjski dio mreže.

Bešagić je prijetio šutem sa 30 metara u 64. minuti, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Domaći su uspjeli doći do prednosti u 75. minuti, Bojo je lijepo prošao po strani i ubacio u šesnesterac, gdje je pronašao Bešagića koji matira Šćekića za vodstvo Igmana.

Sloga Meridian je imala priliku da izjednači u 81. minuti, ali je Milanović iz dobre pozicije promašio gol Ćemana.

Na kraju je Igman iz Konjica slavio zasluženu pobjedu u duelu protiv Sloge Meridian.