RukometSport

Gračanica bolja od Bosne Vispak

U derbiju 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše Gračanica je na svom terenu savladala visočku Bosnu Vispak sa 24:18.

Bosna je do ovog meča bila bez poraza, ali je u ovaj meč ušla bez kapitena Adnana Harmandića, što je dodatno utjecalo na slabiju predstavu visočkih rukometaša.
Gračanica bolje otvara meč i ima na početku vodstvo od po dva gola razlike, a prvu osjetniju prednost domaći rukometaši napravili su u 16. minuti kada su poveli sa 11:7. Bosna Vispak se vraća na 11:9, ali domaći ponovo prave mini-seriju i odlaze na 13:9 u 23. minuti. U 27. minuti Visočani ulaze u problem, a stub odbrane desni bek Luka Karanović dobija drugo isključenje, nakon kojeg je Gračanica povela sa 14:11.

S tom prednošću su domaći ušli u posljednju minutu prvog dijela, a cijelu minutu su igrali posljednji napad i dobili sedmerac na isteku vremena, te poveli sa 15:11 na kraju prvog dijela.

U prvih pet minuta nastavka viđen je samo jedan gol i to Bosne Vispak, koja je smanjila na 15:12. Mogle su Gračanlije krajem 35. minute do četiri gola razlike, ali Faris Žiga brani penal Vladimiru Tomić. No, samo nekoliko sekundi kasnije novi sedmerac za domaće, a Boris Bosić je siguran za 16:12.

U narednih 10 minuta Gračanica je održavala prednost od četiri gola, pa je u 45. minuti bilo 19:15.

Stanje se nije mijenjalo ni u nastavku meča, Gračanica je malo pala u igri, ali to gosti nisu znali da iskoriste. Spuštali su prednost Visočani do tri razlike, ali svaki put kada su mogli do dva razlike, nisu uspijevali da iskoriste pružene šanse. I onda u 52. minuti, Gračanica prvi put dolazi do pet golova prednosti, kada je s pivota pogodio Mile Ćuzović za 22:17.

Utim trenucima na golu Gračanice se razbranio Đorđe Bosić, a samo da su domaći u napadu iskoristili šanse, prednost bi bila i ubjedljivija. Golom Tufekčića u 54. minuti, Gračanica odlazi na plus šest (23:17), a ako ranije nije bilo jasno da će Gračanlije slaviti u ovom meč, taj pogodak Tufekčića otklonio je sve dileme.

U posljednju minutu se ušlo sa vodstvom Gračanice od 24:18, a taj rezultat glasio je i na kraju meča.

U narednom kolu Bosna Vispak dočekuje ekipu Goražda.