Benfica pobijedila Juventus i izbacila ga iz Lige prvaka, rapsodija PSG-a i poraz Reala

5. KOLO GRUPNE FAZE

Nogometaši Benfice pobijedili su Juventus i izbacili Staru damu iz Lige prvaka, a oni su večeras u meču 5. kola grupne faze slavili rezultatom 4:3 i tako osigurali prolazak u nokaut fazu.

Tim iz Portugala je sjajno otvorio meč i već u 17. minuti golom Silve došao u vodstvo, no samo četiri minute nakon toga Kean pogađa za 1:1 i vraća stvari na početak.

Ipak, nakon toga je Benfica ubacila u brzinu više, domaći nogometaši su uz podršku prepunog stadiona zaigrali još bolje, a do poluvremena su preko Joao Marija i Rafe Silve postigli dva pogotka i na pauzu otišli s vodstvom od 3:1.

Rafa Silva u 50. minuti pogađa za 4:1 i tada se činilo da je pitanje pobjednika riješeno, no Juventus se senzacionalno vratio u meč s dva brza pogotka preko Milika i McKenniea, no više od toga u finišu susreta nisu uspjeli i na kraju su doživjeli poraz.

U ovoj grupi odigran je još meč između PSG-a i Maccabija, a tamo je tim iz Pariza slavio ubjedljivim rezultatom 7:2. Po dva pogotka su postigli Messi i Mbappe, Neymar je postigao jedan, Goldberg je postigao autogol i konačnih 7:2 postavio je Soler. Za goste iz Izraela dva puta je pogađao Seck.

Leizpig je na svom stadionu bio bolji od Reala rezultatom 3:2.

Rezultati i strijelci:

Grupa E:

Dinamo – Milan 0:4 (Gabbia 39’, Leao 49’, Giroud 59’, Ljubičić autogol 69’)

Salzburg – Chelsea 1:2 (Adamu 48’ / Kovačić 23’, Havertz 64’)

Grupa F:

Leipzig – Real 3:2 (Gvardiol 13’, Nkunku 18’, Werner 81’ / Vinicius 44’, Rodrygo 90+4’)

Celtic – Šahtar 1:1 (Giakoumakis 34’ / Mudrik 58’)

Grupa G:

Borussia Dortmund – Manchester City 0:0

Sevilla – Kopenhagen 3:0 (En Nesyri 61’, Isco 88’, Montiel 90+2’)

Grupa H:

PSG – Maccabi Haifa 7:2 (Messi 19’, 45’, Mbappe 32’, 64’, Neymar 35’, Goldberg autogol 67’, Soler 84’ / Seck 38’, 50’)

Benfica – Juventus 4:3 (A. Silva 17’, R. Silva 35’, 50’, Mario 28’ / Kean 21’, Milik 77’, McKennie 79’)