Damir Džumhur se plasirao u finale turnira u Italiji

Challenger u Barletti

Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur, plasirao se u finale ATP Challenger turnira u Barletti u Italiji.

Sarajlija je danas u polufinalu rezultatom 2:1 slavio protiv Kazahstanca Skatova, 277. igrača svijeta, po setovima 1:6, 6:3 i 6:4.

Kazahstanac je bio apsolutno dominantan u prvom setu. Odmah dva puta uzima servis Džumhuru koji je osvojio samo jedan gem.

U sedmom gemu servira i bez izgubljenog poena osvaja gem i set.

Na otvaranju drugog je Džumhur imao brejk loptu koju nije iskoristio, a onda je izgubio servis, no odmah ga i vratio za 2:2.

Osmi gem donosi novi brejk Džumhura koji je tako servirao i bez izgubljenog poena osvojio drugi posljednji gem i stigao do izjednačenja.

Džumhur na otvaranju drugog seta dva puta krade servis, a onda ga dva puta i gubi za nastavak drame.

Međutim, uzima ponovo servis, stiže do vodstva 4:3, te kasnije koristi drugu meč loptu i dolazi do pobjede.

Protivnik u finalu Damiru Džumhuru biti će 129. igrač svijeta, Francuz Harold Mayot.

On je ujedno i prvi nosilac tunira, a danas je savladao s 2:0 Italijana Berrettinija. Džumhur je drugi nosilac.

Finalni meč na rasporedu je sutra, 7. aprila 2024. godine, od 14:30 sati.