Futsal: KMF Tango protiv izraelskog Asa Ben Gurion i velškog Wrexham Futsal Club
Danas je u Nyonu obavljeno žrijebanje kvalifikacija i glavnog kruga UEFA-Futsal-Pokal, a bivši španjolski reprezentativac obavio je izvlačenje parova.
KMF Tango, naš bh prvak u futsal, se nalazi u grupi D gdje će odmjeriti snage s izraelskim Asa Ben Gurion i velškim Wrexham Futsal Club. Domaćin turnira će biti Wrexham, a samo pobjednik grupe će se plasirati u dalje takmičenje.
Kvalifikacije, u kojima se takmiči 29 klubova od ukupno 49, će se odigrati od 27. augusta do 01. septembra. Samo pobjednici grupa će nastaviti takmičenje u glavnom krugu koji se igra od 01.-06. oktobra ove godine.
Kvalifikacije:
Grupa A:
Sporting Clube de Paris (FRA)
CSC Lexmax Chisinau (MDA)
FK Nautara Kaunas (LTU)*
Grupa B:
TS Wisła Kraków (POL)*
KF Jedinstvo Bilejo Polje (MNE)
Baku United FC (ENG)
KS Ali Demi (ALB)
Grupa C:
Vegakameratene (NOR)
Minerva Futsal Bern (SUI)
Stella Rossa Wien (AUT)*
Fırat Üniversitesi Elazığ (TUR)
Grupa D:
Asa Ben Gurion (ISR)
KMF Tango Sarajevo (BIH)
Wrexham Futsal Club (WAL)*
Grupa E:
KMF Zelezarec Skopje (MKD)
FC Grand Pro Varna (BUL)*
FC Shahumyan Yerevan (ARM)
FC Encamp (AND)
Grupa F:
VitEn Novolukomi (BLR)
Eden College Futsal (IRL)
Perth Saltires (SCO)
Göteborg Futsal Club (SWE)*
Gruppe G:
FS Ilves Tampere (FIN)*
Hamburg Panthers (GER)
JB Futsal Gentofte (DEN)
Hibernians FC (MLT)
Gruppe H:
Athina ‘90 Athens (GRE)
FC Anzhi Tallinn (EST)
Víkingur Ólafsvík (ISL)*
Glavni krug takmičenja:
Grupa 1:
Slov-Matic Bratislava (SVK)
FK Nikars Riga (LVA)*
Pobjednik grupa F
Pobjednik grupaG
Grupa 2:
Iberia Star Tbilisi (GEO)
ETO FC Győr (HUN)*
Pobjednik grupa D
Pobjednik grupa E
Grupa 3:
Marca Futsal (ITA)
Tulpar Karagandy (KAZ)
FC Lokomotiv Kharkiv (UKR)*
Pobjednik grupe A
Grupa 4:
FK EP Chrudim (CZE)
FC Litija (SVN)
AC Omonia Nicosia (CYP)*
Pobjednik grupe B
Grupa 5:
KMF Ekonomac Kragyjevac (SRB)*
Club Futsal Eindhoven (NED)
MNK Nacional Zagreb
Pobjednik gruppe C
Grupa 6:
Araz Naxçivan (AZE)
City'US Târgu Mures (ROU)*
Châtelineau Futsal (BEL)
Pobjednik grupa H
* Domaćin
Direktno u završni krug takmičenja:
Kairat Almaty (KAZ, branitelj naslova)
MFK Dinamo (RUS)
FC Barcelona (ESP)
Sporting Clube de Portugal (POR)
www.magazinplus.eu