Furiozna Srbija, poraz Kosova, magični Haaland i raspucani Ronaldo

Liga nacija

Nastavljeno je takmičenje u tekućoj sezoni Lige nacija utakmicama drugog kola.

U Ligi A Portugal je deklasirao Švicarsku sa 4:0 uz dva gola Cristiana Ronalda, dok su Češka i Španija u sjajnom meču odigrale 2:2.

U Ligi B Srbija je u fenomenalnoj utakmici savladala Sloveniju sa 4:1. Strijelci za Srbiju bili su Mitrović u 24., Milinković-Savić u 56., Jović u 85. i Radonjić u drugoj minuti sudijske nadoknade. Za Slovence je pogodio Stojanović u 30. minuti.

Također u Ligi B Norveška je u derbiju Skandinavije sa 1:2 savladala Švedsku, a oba pogotka postigao je sjajni Erling Haaland u 20. minuti iz penala i u 69. minuti na asistenciju Sorlotha. Počasni gol za Švede dao je Elanga u drugoj minuti sudijske nadoknade.

U Ligi C, Kosovo je upisalo domaći poraz od Grčke rezultatom 0:1, dok je golijada viđena u Razgradu gdje je Gruzija pregazila Bugarsku sa 2:5.

U ranijim duelima drugog kola Lige C, Kipar i Sjeverna Irska remizirali su 0:0, dok je Sjeverna Makedonija sa 0:2 bila bolja od Gibraltara.

U današnjem progrmau odigrana je i jedna utakmice u Ligi D, Malta je kao gost bila bolja od San Marina rezultatom 0:2.