-TopSLIDENogometSportVisoko

Fudbaleri Bosne deklasirali Vareš u drugom kolu Kupa ZDK

U srijedu je na stadionu “Luke” u Visokom odigran meč drugog kola Kupa ZDK u fudbalu između ekipa Bosne i Vareša. Bosna je u ovaj meč ušla kao favorit, što je i potvrdila na terenu slavivši ubjedljivu pobjedu rezultatom 7:1.

Zanimljivo je da su gosti došli u vodstvo već u  6. minutu meča, no do kraja poluvremena je uslijedio preokret Bosne te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:1 za domaći tim. U nastavku je Bosna postigla još pet golova i tako dominantno obezbijedila prolazak u narednu rundu takmičenja. Ono što je još interesantno jeste da je prva četiri gola za Bosnu postigao Husnić.

Igrom slučaja, upravo na isti dan prije tačno godinu dana Bosna i Vareš su također na stadionu “Luke” odigrali prijateljski duel, a meč je tada završen bez pobjednika 1:1.