RukometSportVisoko

Banjalučani slavili

Foto galerija magazina plus: RK Bosna Centrotrans – RK Borac m:tel 23:26

Rukometaši Borca m:tel uspješno su prebrodili teško gostovanje u Visokom i savladali domaću Bosnu 26:23.

Vidjeli smo jednu veoma neobičnu utakmicu, sa dva potpuno različita poluvremena.

U prvom dijelu igre domaći su igrali odlično i iz minuta u minut povećavali prednost, tako da su na odmoru imali velikih plus devet, 17:8. Tada su svi u dvorani, osim Banjalučana, očekivali laku i uvjerljivu pobjedu igrača Bosne.

Ipak, to se nije dogodilo. Na poluvremenu Bojan Unčanin promiješao je karte i na teren poslao mladog Marka Lukića. „Crveno-plavi“ su zaigrali neuporedivo bolje u odbrani, a u napadu, nošeni prvenstveno Lukićem, smanjivali prednost, da bi na kraju okrenuli rezultat u svoju korist i upisali nova tri boda.

Epitet igrača utakmice, u kojoj su aktuelni šampioni BiH nastaupili bez najiskusnijih, Dejana Unčanina i Bojana Ljubišića, kao i povrijeđenog Armina Marića, pripada mladom Marku Lukiću sa sedam pogodaka, koje je postigao u drugih 30 minuta. Ipak, prvi strijelac Banjalučana bio je Vladan Đurđević sa osam golova.

Na drugoj strani, Kapić je, takođe, osam puta bio precizan.