Šokantan poraz Đokovića na startu godine, Srbija je pred ispadanjem

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković doživio je šokantan poraz na United Cupu nakon što ga je nadigrao Australijanac Alex De Minaur u dva seta identičnim rezultatom po 6:4.

Đoković je na startu nove sezone zabilježio dvije pobjede, obje na United Cupu koji se igra u sistemu nacionalnih reprezentacija. Prvo je slavio protiv Kineza Zhizhena Zhanga, a onda i jučer protiv Jiržija Lehečke.

No, jučer je Đoković imao probleme sa zglobom pa mu se ukazivala pomoć, a oni su se nastavili i danas. U prvom setu mu je doktor izmasirao zglob pri rezultatu 4:4, a nakon toga De Minaur osvaja dva vezana gema i privodi set kraju u svoju korist.

U drugom setu dvojica tenisera su dobro čuvala svoj servis, ali do sedmog gema. Tada je Đoković na break-lopti za protivnika napravio duplu servis grešku, što je situacija kakve se teško sjetiti za Đokovića u tako važnom trenutku.

De Minaur je lako sačuvao prednost servisa do kraja i tako je Australija povela rezultatom 1:0 protiv Srbije te došla nadomak plasmana u polufinale United Cupa.

Srbiju će pokušati da spasi Natalija Stevanović koja će uskoro na megdan Australki Ajli Tomljanović, a ukoliko Srbija uspije da poravna na 1:1, igra miks-dubla će odlučiti ko ide u polufinale.