Francuska do pobjede protiv Albanije golovima na kraju meča

Reprezentacija domaćina ovogodišnjeg Evropskog prvenstva pobijedila je (2:0) selekciju Albanije i to golovima u posljednjim trenucima utakmice. Junak je ovaj put bio Griezmann.

Selekcija Albanije je u prvom poluvremenu zahvaljujući dobroj postavki selektora Giani de Biasija izgledala odlično, te Francuzi nisu uspjeli da zaprijete ozbiljnije golu Berishe.

Prvu šansu na utakmici smo vidjeli u 46. minuti utakmice kada je pokušaj Comana otišao pored gola da bi šest minuta poslije Memushaj primio centaršut i pokušao, ali je pogodio stativu. Pokušali su Francuzi iznenaditi Berishu i u 54. minuti utakmice, ali je sjajan šut Pogbe otišao pored gola golmana Albanije.

Francuzi ponovo prijete u 67. minuti kada je Coman centrirao, a Giroud šutirao glavom, ali nije bilo promjene rezultata da bi dvije minute poslije napadač Arsenala ponovo bio u glavnoj ulozi, ali je pogodio stativu. U 84. minuti Kante je šutirao, a lopta je pogodila Ajetija, te umalo prevarila Berishu, ali je ipak završila u korneru.

Do kraja su Francuzi uspjeli postići pogodak i to u 90. minuti. Poslije karambola u kaznenom prostoru, lopta je došla do Ramija koji centrira, a najsnalažljiviji je Griezmann koji pogađa za veliku radost više od 65 hiljada ljudi na Velodromu. Do kraja je Payet uspio uvećati prednost u 95. minuti susreta, te je Francuska postala prva reprezentacija koja je obezbijedila plasman u nokaut fazu.

Francuska-Rumunija 2:0 (0:0) (Griezmann 90’, Payet 90+5’)

Stadion: Vélodrome; Gledatelja: 67354; Sudija: William Collum (SCO); Žuti kartoni: Kante (Francuska), Kukeli, Abrashi (Albanija)

Francuska: Lloris, Sagna, Rami, Koscielny, Evra, Matuidi; Kante, Coman (od 68. Griezmann), Payet, Martial (od 46 Pogba), Giroud (od 77. Gignac).

Albanija: Berisha, Hysaj, Ajeti (od 85. Veseli), Mavraj, Agolli, Kukeli (od 74. Xhaka), Lenjani, Memushaj, Abrashi, Lila (od 71. Roshi), Sadiku.