Borussia u ludoj utakmici izborila polufinale Lige prvaka

Signal Iduna Park bila je ispunjena do posljednjeg mjesta i u glas pjevala “You'll never walk alone” pred početak uzvratnog susreta četvrtfinala između Borussije Dortmund i Atletico Madrida.

U nevjerovatnom fudbalskom klasiku konačan rezultat bio je 4:2 za domaćina koji je znao proslaviti prolazak u polufinale, prenosi SCsport.

Prvi susret večerašnjih rivala završen je domaćom pobjedom Atletico Madrida rezultatom 2:1 što je ujedno bila i druga pobjeda Jorgandžija u tri međusobna susreta sa ekipom iz Dortmunda.

Između dvomeča četvrtfinala obje ekipe su igrale mečeve u domaćem prvenstvu, Dortmund je savladao Borussio M'Gladbach na gostovanju 1:2, a Atletico Madrid je na domaćem terenu nakon preokreta savladao Gironu što znači da su obje ekipe u dobrom raspoloženju dočekali večerašnji susret koji je sudio Slovenac Slavko Vinčić.

Nevjerovatnu priliku u trećem minutu imao je Marcel Sabitzer, koji se našao ispred gola, ali se onda ukazao Cesar Azpilicueta koji je sjajnim klizećim startom spriječio Dortmund da dođe do ranog vodstva.

Samo dva minuta poslije, Alvaro Morata je istrčao sjajnu kontru i našao se oči u oči sa Kobelom, ali je njegov pokušaj loba završio pored gola.

Rodrigo de Paul je u petom minutu susreta oprobao svoj udarac, ali je Kobel bio dobro postavljen.

Novu dobru priliku domaćin je imao u 17. minuti, Adeyemi je šutirao, ali Jan Oblak je bio odlično postavljen i bez većih problema odbranio pokušaj mladog Adeyemia.

Prvi žuti karton na utakmici Slavko Vinčić dao je iskusnom Azpilicueti koji je oštro startao na Adeyemia.

Sjajna igra i napadački pristup domaćinu se isplatio u 34. minuti kada Julian Brandt na asistenciju Matsa Hummelsa donosi Dortmundu prednost, a samo pet minuta kasnije mladi Ian Maatsen na asistenciju Sabitzera postiže i drugi gol za Dortmund i prednost od 2:0 što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugo poluvrijeme Diego Simeone ulazi sa tri izmjene Pablo Barrios, Angel Correa i Rodrigo Riquelme su zamijenili Molinu, Moratu i Azpilicuetu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, gosti su smanjili zaostatak. Autogol je postigao najiskusniji igrač na terenu Mats Hummels.

Odličnu priliku da u potpunosti utiša Signal Iduna Park imao je Angel Correa u 56. minuti, ali je njegov udarac otišao pored Kobelovog gola.

Ipak Correina upornost se isplatila u 64. minuti kada je jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu iza Kobelovih leđa.

Domaćin se uprkos golovima gostiju u drugom poluvremenu nije predavao, što im se veoma brzo i isplatilo.

Sabitzer je u 71. minuti asistirao Fullkrugu za novu prednost od 3:2, a tri minute poslije i sam je postigao gol za povećanje prednosti na 4:2.

Oblak je svojom reakcijom pet minuta prije kraja regularnih 90 minuta sjajnom intervencijom ostavio kakvu takvu nadu gostujućim igračima i navijačima, šutirao je Sabitzer.

Sudijska nadoknada ovog historijskog i izuzetno zanimljivog meča iznosila je četiri minute i nije donijela rezultatske promjene pa je posljednji sudijski zvižduk značio početak veliko slavlja domaćih igrača, ali i navijača.

Borussia Dortmund – Atletico Madrid 4:2 (J. Brandt 34’, I. Maatsen 39’, M. Hummels a.g. 49’, A. Correa 64’, N. Fullkrug 71’, M. Sabitzer 74’)