Mladi nogometaši Sarajeva ispali iz Lige prvaka nakon preokreta na Koševu

Juniorska ekipa Sarajeva poražena je rezultatom 1:3 od ukrajinskog Ruha iz Lavova te se tako oprostila od omladinske Lige prvaka.

Sarajevo je u prvom meču remizirali s Ruhom 1:1, tako da je odluka o putniku u finale play-offa omladinske Lige prvaka.

Današnji duel odigran je na stadionu Asim Ferhatović Hase, a juniorski tim Sarajeva pojačan je nekolicinom mladih igrača koji su bili priključeni prvom timu, a koji nisu igrali u prvom meču na gostovanju.

Odlično je počelo za mlade bordo momke. Već u četvrtoj minuti Faruk Bezdrob dobija loptu na desnu stranu i udarcem iz “mrtvog” ugla vara golmana Ukrajinaca za vodstvo Sarajeva.

Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju. U 24. minuti Serhij Pančenko pogađa nakon ubačaja s lijeve strane.

Tri minute kasnije gosti su imali šansu s bijele tačke, ali je golman Arman Šutković odbranio jedanaesterac. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Ukrajinci su zamotani u zastave izašli na teren Koševa (Foto: T. S./Klix.ba)

U nastavku bolja igra gostiju koja se isplatila i donijela trijumf. U 67. minuti Konstantin Kvas dovodi goste u vodstvo, da bi konačnih 1:3 postavio Jevhenij Pastuh.

Tako je Ruh prošao u finale play-offa omladinske Lige prvaka, dok je Sarajevo završilo ovosezonsku epizodu u ovom takmičenju.