Zrinjski izgubio od Legije i udaljio se od nokaut faze Konferencijske lige

Nogometaši bosanskohercegovačkog prvaka Zrinjskog doživjeli su treći uzastopni poraz u Konferencijskoj ligi, pošto ih je večeras u 4. kolu grupne faze s 2:0 savladala Legia u Varšavi.

Prvi pokušaj na utakmici imao je Zrinjski, ali udarac Memije s distance završio je visoko preko gola. Dobro je stajao i nakon toga prvak BiH na terenu, ali Legia je iz prve prave prilike povela.

Josue je u 14. minuti ubacio iz kornera, a Augustyniak na drugoj stativi dočekuje loptu i zakucava je iza leđa golmana Marića za 1:0.

Pao je tempo igre nakon pogotka Poljaka, ali u 30. minuti domaćin stiže do drugog gola. Dosuđen je penal nakon prekršaja Ćorluke nad Kunom, a najstrožiju kaznu u gol pretvara Josue, koji je udvostručio prednost Legije (2:0).

U 36. minuti mlak udarac Bilbije završava u rukama Hladuna.

Veliku priliku da Zrinjski vrati u utakmicu propustio je Čanađija u 45. minuti. Odbila mu se lopta na 13 metara nakon loše reakcije golmana Hladuna, ali veznjak Plemića je šalje visoko preko gola.

Apsolutno ništa vrijedno pomena nismo vidjeli u prvih četrnaest minuta drugog poluvremena, a u 60. je veliku priliku za domaće propustio Kapuadi.

Desetak minuta poslije Wszolek promašuje gol Zrinjskog iz izgledne pozicije i ostaje 2:0, a isti igrač je u 71. minuti izblokiran od strane Memije u posljednji čas.

Pokušaj Jakovljevića glavom nakon ubačaja iz kornera u 80. minuti zaustavlja Hladun, koji nakon toga hvata i šut Kiša s distance.

Sami finiš nije donio uzbuđenja i promjenu rezultata pa je ostalo 2:0 za Legiju.

S ovim se porazom Zrinjski udaljio od nokaut faze Konferencijske lige pošto je ostao treći na tabeli grupe E s tri boda. Legia je lider s devet bodova, a Aston Villa druga sa šest i večeras igra svoj meč 4. kola protiv posljednjeplasiranog AZ Alkmaara (3 boda).

Naredni meč Zrinjski igra u ponedjeljak, kada u 14. kolu Premijer lige BiH gostuje Veležu u mostarskom derbiju, a sljedeći izazov u Konferencijskoj ligi je gostovanje AZ Alkmaaru 30. novembra.