FK Borac jednom nogom u finalu Kupa Bosne i Hercegovine

Prvi meč polufinala Kupa Bosne i Hercegovine odigran je danas u Čitluku gdje je Široki Brijeg bio nominalni domaćin ekipi Borca. Poznato je da Široki Brijeg domaće utakmice igra u Čiluku na stadionu Bare dok traju radovi na njihovom stadionu Pecara.

Na kraju današnjeg susreta dosta razloga za zadovoljstvo imali su gosti iz Banjaluke koji su slavili sa 3:1 i tako stekli veliku prednost pred revanš na svom terenu i možemo reći jednom nogom zakoračili u finale Kupa.

Početak utakmice počeo je oprezno, a prvi ozbiljan napad gostiju bilježimo u desetoj minuti susreta kada Bagarić dobro interveniše ispred mladog Marčetića.

U 21. minuti slavlje gostiju. Lijepa akcija Borca, Kvržić je uposlio Blagaića, koji je lijepo primio loptu i da par metara savladao golmana Širokog Brijega za 0:1.

Tri minute nakon gola Borca velika sreća na strani Banjalučana jer su fudbaleri Širokog promašili tri velike prilike. Prvo je Mamić šutirao, brani Milošević, na odbijanac je natrčao Kuprešak i šutirao, ali opet golman Borca brani. Na kraju je pokušao Chinedu, no lopta ide pored gola.

Kako to bude u fudbalu, nakon propuštenih prilika stiže kazna. U 29. minuti Blagaić je centrirao iz slobodnjaka, a Jokić glavom pogodio za 0:2.

Do kraja prvog poluvremena izdvojit ćemo pokušaj Kuprešaka za domaće u 42. minuti, ali ostalo je 0:2 za Borac, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Početak drugog poluvremena donosi dvije dobre prilike za Široki Brijeg. U 51. minuti u šansi je bio Mamić, a u 54. minuti Chinedu, no ostalo je 0:2.

Borac ni ovaj put nije puno čekao da kazni domaće za propuštene prilike. U 61. minuti fenomenalno je iz slobodnjaka sa 22 metara pogodio mladi Vuković za 0:3. Moglo je biti 0:4 u 67. minuti. Kulašin je šutirao s desetak metara, dobro brani Bender.

Ipak u 71. minuti i lopta u mreži Borca. Mamić je glavom spustio za Mišića koji pogađa za 1:3. Nakon gola Širokog nova prilika pred golom gostiju, Lukić je šutirao sa 20 metara u 78. minuti, no Milošević je odbranio uz malo problema.

Do kraja meča bilježimo još jedan pokušaj Mišića, lopta je otišla pored gola Borca. U samom finišu meča dvije velike šanse za Borac. Čavić sam sa osam metara šutira, lopta ide pored gola, a zatim u 93. minuti lijepa akcija Vranješa i Jurilja, ovaj drugi šutira sa desetak metara, ali Bender dobro brani. Ostalo je do kraja 1:3 i Borac na revanš u Banjaluku nosi veliku prednost.

Podsjetimo, drugi polufinalni duel danas od 18 sati u Modriči igraju Sloga Meridian Doboj i ekipa Zrinjskog.

Polufinale Kupa Bosne i Hercegovine, prva utakmica:

NK Široki Brijeg – FK Borac 0:3 (Mišić 71'/Blagaić 20’, Jokić 29’, Vuković 61’)

NK ŠIROKI BRIJEG: Bender, Pranjić, Matić, Mašić, Marin, Ćavar, Prusina, Kuprešak, Kpan, Chinedu, Mamić.

FK BORAC: Milošević, Kvržić, Ćelić, Jokić, Subić, Terzić, Fićović, Kulašin, Blagaić, Vuković, Marčetić.