Fenomenalni Haaland srušio PSG

Borussia Dortmund pobijedila je Paris Saint-Germain u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na krilima fantastičnog Erlinga Brauta Haaland, koji je postigao dva pogotka (2:1).

Neymar je prvi prijetio u desetoj minuti kada je iz slobodnjaka posla loptu pored desne U nastavku Milioneri su uzvratili preko Jadona Sancha i Haalanda. Domaći su bilo konkretniji u prvom dijelu, međutim na odmor se otišlo mirnih mreža.

Nije bilo velikih šansi na početku drugog dijela, a onda se Kylian Mbappe našao u prilici da postigne pogodak, no rezultat se nije mijenjao. Poslije jedne akcije Borussije Dortmund u 68. minuti lopta se odbila do Haalanda, a mladi Norvežanin poslao ju je u mrežu za 1:0.

Ipak, PSG je brzo poravnao, a u 75. minuti za 1:1 pogodio je Neymar. Ipak, samo dvije minute poslije čudesni Haaland je ponovo bio strijelac za novo vodstvo Milionera. Parižani su napadali do kraja, a veliku šansu imao je Neymar kada je u 81. minuti pogodio stativu, ali rezultat je ostao nepromijenjen, prenosi SCsport.