Sloboda – Čelik 2:0

Sloboda je na Tušnju u okviru 6. kola BHT Premijer lige slavila zasluženu pobjedu protiv Čelika, a na kraju je rezultat bio 2:0.

Na Tušnju je Sloboda prvu polupriliku imala u 9. minuti kada Krpić dobro prima lopta, a zatim šutira preko gola gostiju iz Zenice. Šest minuta kasnije i Karić je okušao svoj udarac, ali Ružić to zaustavlja. Do nove šanse čekalo se nekih 15ak minuta, kada je Karić bio u odličnoj šansi, međutim, opet se golman Ružić istakao i spriječio pogodak.

Do kraja poluvremena Sloboda nije uspjela stvoriti neke veće šanse pa su nakon prvih 45 minuta mreže mirovale. U nastavku ista slika na terenu. Sloboda je odmah krenula sa napadima, a prvu priliku je imao Ordagić u 53. minuti, ali njegov udarac završava pored gola.

Konačno u 65. minuti Ordagić je sjajno proigrao Subića koji se ubacio po lijevoj strani, a zatim dobrim udarcem matirao Ružića za vodstvo domaćih. Nakon gola, Sloboda je nastavila kontrolisati utakmicu i imala nekoliko opasnih napada do kraja utakmice. U 80. minuti su kombinovali rezervista Grahovac i Karić, ali je napadač Slobode loše reagovao.

Nekoliko minuta kasnije Zeba prolazi pored golmana gostiju, ali je oklijevao i propala je šansa da Tuzlaci ovjere pobjedu. Minuti prije kraja susreta i Zec je lijepo šutirao, ali njegov udarac odlazi pored gola, a minut kasnije Hasanović je pokušao gostima iz Zenice donijeti remi, ali je bio neprecizan. U sudijskoj nadoknadi Sloboda riješava ovaj susret, a strijelac je bio rezervista Zec, koji je za nekoliko minuta provedenih u igri uspio postići pogodak.

Zec je primio loptu, lijepim driblingom se oslobodio svog čuvara i udarcem iskosa pogodio mrežu Čelika i tako postavio konačnih 2:0.

Sloboda – Čelik 2:0 (Subić 65’, Zec 90+3’)