Famos pobjednik memorijala “Hašim Spahić”

Devetnaesti po redu, memorijalni nogometni turnir „Hašim Spahić“ završen je sinoć odigravanjem finalne utakmice i podjelom pehara pobjednicima i priznanja najboljim pojedincima. Nakon što su prethodnog dana igrači domaće ekipe Ilijaša nakon izvođenja penala bili bolji od kakanjskog Rudara, a tim hrasničkog Famosa na istovjetan način od Radnika iz Hadžića, jučer su odigrani mečevi za treće mjesto i pobjednika turnira. U borbi za treće mjesto kakanjci su bili ubjedljivi protiv Radnika i slavili sa 3:0. Finalni susret donio je dobar nogomet i tri pogotka. Ilijašani su bili bolji u prvom poluvremenu koje su okončali u svoju korist sa 1:0 golom Nekića. Drugo poluvrijeme donijelo je dosta uzbuđenja, prije svega dva gola u mreži domaćih, a strijelac oba gola za Famos bio je Muhić. Pobjedu gostima olakšala su dva crvena kartona timu Ilijaša koja su dobili Zukić i Buza, ali se na kraju ipak mora reći da je bila zaslužena i da pobjednički pehar ide zaista najboljoj ekipi turnira, timu Famosa iz Hrasnice. Tako je konačan poredak ekipa slijedeći: 1. Famos 2. Ilijaš 3. Rudar i 4. Radnik. Ekipa iz Hadžića je i dobitnik nagrade za fair play. Za najboljeg igrača proglašen je golman Ilijaša Nedim Silajdžić, koji je u dva susreta odbranio čak četiri penala, dok je najbolji strijelac Haris Muhić iz Famosa. Najbolji golman je, prema odluci žirija Edin Mujagić iz Rudara. Uspješan organizator turnira je JOB Ilijaš. – Zadovoljni smo turnirom, iako nas je nevrijeme u dobroj mjeri ometalo. Ekipe su pokazale dobar nogomet i mislim da su gledaoci uživali u igri. Za idući jubilarni turnir ćemo se potruditi da dovedemo neke ekipe iz Premijer lige, kako bi još više podigli kvalitet turnira – rekao je predsjednik JOB-a Sidik Bećirević. Osim nagrada sportistima, uručene su i zahvalnice onima koji su pomogli održavanje turnira.