Turnir ”Igraj fudbal, živi život”

Željo i Sarajevo prvi u svojim grupama, Olimpic i Zvezda odigrali majstoricu kola

Danas je odigrano prvo kolo turnira ”Igraj fudbal, živi život” na kojem su Željezničar i Sarajevo ubilježili pobjede, dok je Olimpic u trećoj utakmici na današnjem programu remizirao sa Crvenom Zvezdom. U četvrtoj po redu utakmici, Budućnost i Vojvodina su nakon prelijepe fudbalske predstave remizirali 1:1.

FUDBALSKI KLUB ŽELJEZNIČAR (SARAJEVO) – NOGOMETNI KLUB MARIBOR (SARAJEVO) 2:1

Gosti su malo bolje otvorili utakmicu te su tako u 20 minuti stigli do vodstva preko Šlek Sebeastiana, međutim to je bilo sve od Maribora u prvom poluvremenu. Do kraja istog Željini kadeti su pokušavali ugroziti golmana gostiju, ali rezultat je ostao nepromjenjen, pa se tako na odmor otišlo sa minimalnom prednošću za goste.

Na startu drugog poluvremena kapiten Želje Anel Šabanadžović, svojim pogotkom donosi izjednačenje i tako vraća Plave u utakmicu. Nakon toga vidjeli smo nekoliko odličnih akcija na obje strane, ali je Željezničar imao više sreće, pa poslije ubačaja Šehić Aldina , Kenan Delić matira golmana Cajnka i dovodi Željezničar u vodstvo od 2:1, i to se ispostavilo kao konačan rezultat utakmice.
FUDBALSKI KLUB SARAJEVO (SARAJEVO) – HRVATSKI NOGOMETNI KLUB RIJEKA (RIJEKA) 3:0

Bordo ekipa je bolje otvorila susret i u prvom poluvremenu bila znatno bolja ekipa od Riječana. Momčad FK Sarajeva je na poluvrijeme otišla sa prednošću od jednog gola razlike, a Bordo tim u prednost je doveo oe sezone fenomenalni Nedim Hadžić.

U drugo poluvrijeme Bordo ekipa ulazi još bolje, i u potpunosti nadigrava protivnika. Mladi Hadžić je bio prva violina ove utakmice, pa je tako udarcem sa bijele tačke povisio vodstvo svoje ekipe na 2:0. U nastavku meča nakon odlično izvedenog kontranapada, Hadžić pnovo matira Majkića, za visoko vodstvo od 3:0 u korist momčadi Sarajeva. Tim rezultatom se završila ova zaista odlična utakmica.
Nakon što su završene prve dvije utakmice na centralnom stadionu Grbavica upriličena je i ceremoniija otvaranja turnira
na kojoj se mladim igračima obratio gosp.Nikola Knežević direktor maloprodaje G Petrola koja je ujedno i Generalni sponzor 5.Međunarodnog Fudbalskog Turnira U-17 Sarajevo “Igraj Fudbal Živi Život”.
FUDBALSKI KLUB OLIMPIC (SARAJEVO) – FUDBALSKI KLUB CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD) 2:2

Olimpic je u vodstvo došao preko Dženana Kišića, i bio je konkretnija momčad tokom prvog dijela poluvremena. Nakon toga Beograđani kreću mnogo ofanzivnije, te ostvaruju veliki broj šansi, međutim nisu ih iskoristili. Pred sami kraj poluvremena na izgled bezopasan napad Zvezde, fenomenalnim udacem u gol pretvara Mihajlović Stefan i tako svojoj ekipi donosi poravnanje rezultata. Nakon ovog pogotka Olimpic je imao jo jednu polupriliku, međutim rezultat ostaje nepromjenjen, i na odmor se odlazi sa rezultatom 1:1.

Olimpic je u drugo poluvrijeme krenuo mnogo ofanzivno, što im se isplatilo nakon nekih 10-ak minuta, jer je nakon sjajne solo akcije Demirović izašao sam pred gol Zvezde, i zatresao mrežu Crveno-belih, za vodstvo Olimpica od 2:1. Vukovi su i dalje nastavili sa odličnom igrom te stvorili još nekoliko prilika, ali i Zvezda je imala svoje prilike, i bila uspješnija u namjeri da postigne gol, a to je za Crveno-bele učinio Nemanja Milunović, i time postavio konačan rezultat utakmice 2:2.
FUDBALSKI KLUB VOJVODINA (NOVI SAD) – FUDBALSKI KLUB BUDUĆNOST (PODGORICA) 1:1

Prvo poluvrijeme je donijelo odličan nogomet, Vojvodina je na početku imala dvije vrlo dobre prilike, međutim nisu imali sreće u relizaciji. Budućnost je sredinom poluvremena opasno zaprijetila ali rezultat je ostao nepromijenjen. Do kraja poluvremena još nekoliko dobrih prilika na obje strane, da bi pred sami kraj poluvremena Budućnost stigla do vodstva. Nakon odlične akcije dječaka iz Podgorice, golmana Vojvodine Toromana matira Vukčević, i tim golom stavlja tačku na prvo poluvrijeme.
Drugo poluvrijeme je proteklo u jednom odličnom nadmetavanju. Obje ekipe su igrale vrlo ofanzivno, sa mnogo prilika na obje strane, ipak Budućnost je bila mnogo bolja, ali Podgoričani nisu iskoristili svoje prilike, pa je kazna stigla pred sami kraj susreta kad iz jednog prekida, nakon fantastičnog centaršuta, Grubešić Slobodan matira Nikčevića, za konačan rezultat 1:1.