Evropski mečevi donijeli mnogo uzbuđenja

Evropska liga

Nogometaši Manchester Uniteda ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv Betisa u prvom meču osmine finala Evropske lige i tako napravili veliki korak ka plasmanu među osam najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Crveni đavoli su sjajno otvorili meč i u šestoj minuti preko Rashforda došli u vodstvo od 1:0, no gosti iz Španije se vraćaju u 32. minuti kada je Perez pogodio za 1:1, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U sedmoj minuti nastavka, tačnije u 52. minuti, Antony postiže lijep gol i vraća Manchester United u vodstvo, a samo šest minuta nakon toga, dok je euforija s Old Trafforda nosila domaće igrače, Bruno Fernandes pogađa za 3:1 i donosi im veliku prednost.

Konačnih 4:1 postavio je Weghorst golom u 84. minuti, pa će tako United s velikom prednošću otići u Španiju na uzvratni meč.

Juventus je na svom terenu minimalno pobijedio Freiburg rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Di Maria u 53. minuti. Sevilla je na svom terenu bila bolja od Fenerbahčea rezultatom 2:0, dok je meč između Šahtara i Feyenoorda završen bez pobjednika (1:1).

MEČEVI U 18:45 SATI

Nogometaši Rome pobijedili su Real Sociedad u prvom meču osmine finala Evropske lige rezultatom 2:0, dok su Sporting i Arsenal u Portugalu odigrali meč bez pobjednika (2:2).

Roma je odlično otvorila meč i golom El Shaarawyja došla u vodstvo od 1:0, a konačnih 2:0 za veliku prednost Vučice postavio je Kumbulla u 87. minuti.

Odličan i vrlo otvoren meč su odigrali nogometaši Sportinga i Arsenala, a na kraju je bilo 2:2. Gosti iz Londona su došli u prednost golom Salibe u 22. minuti, ali je Inacio u 34. poravnao na 1:1. Do potpunog preokreta domaći su došli golom u 55. minuti kojeg je postigao Paulinho, a konačnih 2:2 postavio je Morita koji je nesretno postigao autogol.

Bayer Leverkusen je na svom stadionu bio bolji od Ferencvaroša, a konačan rezultat na kraju je glasio 2:0. Domaći su poveli u 10. minuti golom Demibayja, a konačnih 2:0 postavio je Tapsobe u 86. minuti. U Evropskoj ligi je još odigran meč između Union Berlina i Royale Uniona, a tu je rezulat bio 3:3.

U UEFA-inoj Konferencijskoj ligi odigrana su tri meča. West Ham je kao gost pobijedio AEK Larnacu sa 2:0, dok je Nica u gostima bila bolja od Sheriffa rezultatom 1:0.

Anderlecht i Villarreal su u Belgiji odigrali meč bez pobjednika, a tu je rezultat glasio 1:1.

U UEFA-inoj Konferencijskoj ligi, Basel i Slovan su odigrali 2:2, dok je Fiorentina na svom terenu bila bolja od Sivasspora sa 1:0. Gent i Bašakšehir su remizirali rezultatom 1:1, a Lech je pobijedio Djurgarden sa 2:0.