Evropska liga: Luliću i Kolašincu po 90 minuta, Grahovcu poluvrijeme

Manchester United nastavio je sa očajnim partijama ove sezone, a crveni đavoli su u prvom meču šesnaestine finala Evropske lige poraženi na gostovanju kod danskog Midtjyllanda sa 1:2.

Povela je ekipa iz Manchestera u 37. minuti preko Depaya, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1. Strijelac za domaće je bio Sisto u 44. minuti. U drugom dijelu domaćin je dominirao, a svoju nadmoćnost u ovom meču potvrdio je u u 77. minuti, kada je Onuachu pogodio za konačnih 2:1.

Borrusia Dortmund je u jednom derbija ove faze na domaćem terenu lakše od očekivanog savladala Porto sa 2:0. Milioneri su poveli u šestoj minuti, kada je Lukasz Piszczek pogodio za vodstvo domaćih.  Do kraja prvog poluvremena veliku priliku imao je Shinji Kagawa, ali rezultat se nije mijenjao. Kagawa je i u drugom dijelu imao veliku šansu, ali je njegov udarac u 64. minuti otišao pored gola. Henrikh Mkhitaryan je uposlio Marca Reusa u 71. minuti, a Nijemac postavlja konačnih 2:0.

Fiorentina i Tottenham odigrali su utakmicu bez pobjednika (1:1). Mauro Zarate je imao prvu veću priliku na utakmici u 32. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola. U 37. minuti dosuđen je penal za Tottenham, a siguran sa bijele tačke bio je Nacer Chadli. Pred kraj poluvremena Zarate je promašio veliku šansu, ali su viole izjednačile golom Federica Bernardeschija u 59. minuti izjednačio na 1:1, a do kraja meča rezultat se nije mijenjao.

Potpuni debakl doživio je Rapid, našeg Srđana Grahovca, koji je na Mestalli poražen od Valencije sa visokih 6:0.
Birljirao je mladi Santi Mina, koji je je postigao dva gola i upisao tri asistencije. Mina je doveo šišmiše u vodstvo u 4. minuti, a šest minuta kasnije asistirao je Pareju za 2:0. U 25. minuti je bilo 3:0, a svoj drugi gol postiže Mina, koji je nakon toga prvo asistirao Negredu za 4:0, a onda i Gomesu za 5:0, što je bio rezultat prvog dijela. Naš Srđan Grahovac u igru je ušao u 46. minuti, a Valencia je veliku pobjedu ovjerila u 89. minuti, kada je Rodrigo pogodio za konačnih 6:0.

Senad Lulić izašao je iz igre u 90. minuti meča Galatasaray – Lazio, u kojem je domaća ekipa povela u 12. minuti golom Sarioglua, a izjednačenje je stiglo devet minuta kasnije. Biglia i Lulić su odigrali kratku kombinaciju, a Argentinac je asistirao Milinkoviću – Saviću za 1:1, što se ispostavio kao konačan rezultat meča. Sead Kolašinac odigrao je cijeli meč u remiju ukrajinskog Shakhtara protiv Schalkea rezultatom 0:0.

Rezultati:

Anderlecht – Olympiakos 1:0 (Mbodji 68),
Borussia D. – Porto 2:0 (Piszczek 6, Reus 71),
Fiorentina – Tottenham 1:1 (Bernardeschi 59 – Chadlli 37p),
Midtjylland – Man. United 2:1 (Sisto 44, Onuachu 77 – Depay 37),
Sevilla – Molde 3:0 (Llorente 35, 49, Gameiro 72),
St. Etienne – Basel 3:2 (Sall 9, Monnet 39, Bahebeck 77 – Samuel 44, Janko 56p),
Villarreal – Napoli 1:0 (Suarez 82),
Augsburg – Liverpool 0:0,
Galatasaray – Lazio 1:1 (Sariouglu 12 – Milinković – Savić 21),
Marseille – Athletic 0:1 (Aduriz 54),
Shakhtar – Schalke 0:0,
Sion – Braga 1:2 (Konate 53 – Stojiljković 13, Silva 61),
Sparta – Krasnodar 1:0 (Julis 64),
Sporting – Bayer 0:1 (Bellarabi 26),
Valencia – Rapid 6:0 (Mina 4,25, Parejo 10, Negredo 29, Gomes 35, Rodrigo 89)