Evropska liga: Lazio u finišu ostao bez pobjede

Nova sezona 2015/16. najmasovnijeg evropskog klupskog takmičenja, UEFA Evropske lige, počela je sinoćnjim utakmicama 1. kola grupne faze.

Jedan od najjačih duela imali su viceprvak EL Dnipro i Lazio našeg Senada Lulića koji je  ovaj meč odgledao s klupe. Golom Milinkovića-Savića Rimljani su vodili sve to 93. minute kada je Seleznyov poravnao na 1:1.

Duel nekad redovnih sudionika Lige prvaka Ajaxa i Celtica u Amsterdamu završio je remijem 2:2. Dva puta su Škoti vodili, ali se bivši prvak Evrope uspio vraćati.

U duelu APOELa Semira Štilića (igrao od 63. minute) i Schalkea Seada Kolašinca (nije igrao) kao pobjednik je izašao predstavnik Njemačke koji je slavio sa ubjedljivih 3:0.

Gabala bh. napadača Ermina Zeca (igrao prvo poluvrijeme) odigrala je 0:0 protiv PAOKa, dok je drugi azerbejdžanski tim, Qarabag, našeg reprezentativnog golmana Ibrahima Šehića, gostovao u Londonu kod Tottenhama. Gosti su poveli iz penala, ali su spursi uspjeli poravnati, a potom i preokrenuti rezultat do konačnih 3:1.

Poljska Legia, za koju nastupa bh. internacionalac Stojan Vranješ, gostovala je kod Midtjyllanda i doživjela minimalan poraz, a Vranješ je odigrao cijeli meč. Srđan Grahovac (igrao cijeli meč) s Rapidom je iznenadio Villareal slavivši rezultatom 3:1.

Napoli je pregazio belgijski Club Brugge s čak 5:0, dok je Borussia D. protiv Krasnodara stigla slavila s 2:1 u samom finišu golom Park Joo-Hoa. Najveće iznenađenje priredio je Molde koji je usred Istanbula s 3:1 nadigrao domaći Fenerbahce.

Rezultati, Grupa A: Ajax – Celtic 2:2, Fenerbahce – Molde 1:3; Grupa B:Bordeaux – Liverpool 1:1, Sion – Rubin K. 2:1; Grupa C: Borussia D. – Krasnodar 2:1, Gabala – PAOK 0:0; Grupa D: Napoli- Brugge 5:0, Midtjylland – Legia 1:0; Grupa E: Plzen – Din. Minsk 1:0, Rapid – Villarreal 2:1; Grupa F:Groningen – Marseille 0:3, Liberec – Braga 0:1; Grupa G: Dnipro – Lazio 1:1, St.Etienne – Rosenborg 2:2; Grupa H: Sporting – Lokomotiv M. 1:3, Skenderbeu – Besiktas 0:1; Grupa I: Lech – Belenenses 0:0, Fiorentina – Basel 1:2; Grupa J: Tottenham – Qarabag 3:1, Anderlecht – Monaco 1:1; Grupa K: APOEL – Schalke 0:3, Asteras.- Sparta 1:1;  Grupa L: Ath. Bilbao – Augsburg 3:1, Partizan – Alkmaar 3:2.