Evropska liga: Klopp sa Liverpoolom izbacio Borussiju, Shakhtar i Villarreal u polufinalu

Večeras smo dobili i tri učesnika polufinala Evropske lige. To su Liverpool, Shakhtar i Villarreal.

Sjajnu utakmicu igrali su na Anfieldu domaći Liverpool i Borussija iz Dortmunda, koja je završila 4:3 za domaće igraće.

Povela je Borussia u 5. minuti kada je strijelac bio Mikhtaryan. U 9. minuti Aubameyng je povisio na 2:0, a tim rezultatom je i završeno prvo poluvrijeme.

Liverpool dolazi do smanjenja rezultata u 48. minuti kada Origi postiže gol za 2:1. Samo devet minuta kasnije Reus postiže treći gol za tada visokih 3:1 za Milionere. Ipak preko Coutinha i Sakha Redsi dolaze do izjednačenja, a veliko slavlje za Liverpool donosi Lovren u 91. minuti za veliku pobjedu i plasman u polufinale.

Shakhtar je ubjedljivo slavio protiv Brage, a bilo je čak 4:0. Strijelci su bili Srna iz penala u 25. minuti i Kovalenko, a kuriozitet je taj što je Ferreira igrač Brage postigao dva autogola za ukupnih 6:1 za tim iz Ukrajine.

Sparta iz Praga i Villarreal su u Pragu igrali sjajnu utakmicu, a na kraju su gosti sa El Madrigala slavili sa 4:2.  Strijelci za žutu podmornicu su bili Bakambu (dva puta), Castillejo i Lafata (autogol).

Golove za domaći tim Sparte su postigli Dockal i Krejci.

Autor: Al. Ti. – avaz.ba