Evropska liga: Besiktas na penale izbacio Liverpool, Fiorentina i Inter u osmini finala

Bešiktaš je u duelu sa Livrpoolom nakon boljeg izvođenja penala obezbijedio osminu finala Evropske Lige . Nakon prvih 90. minuta na semaforu je bio istovjetan rezultat kao u Liverpoolu 1:0. Pogodak za Besiktas postigao je Arslan u 72. minuti.

Tragičar u Istanbulu bio je Dejan Lovren koji je promašio penal pri rezultatu 5:4 za Besiktas.

Moskovski Dinamo je obezbijedio nastavak takmičenja u Evropskoj ligi savladavpi Anderlecht 3:1 (0:0 prva utakmica). Pored Dinama i ruski Zenit je obezbijedio prolaz u osminu finala nakon pobjede nad PSV-om od 3:0, (1:0)

Fiorentina je pobjedom nad Tottenhamom od 2:0, te remijem iz prve utakmice (1:1) prošla u nastavak takmičenja. Inter je golom Guarina savladao Celtic te prošao u nastavak takmičenja, u prvoj utakmici na Celtic Parku bilo je 3:3.