Đoković se plasirao u finale Wimbledona, u nedjelju lovi 24. Grand Slam trofej

Srbijanski teniser Novak Đoković (2. ATP) plasirao se u finale Wimbledona nakon što je u današnjem polufinalu bio bolji od Italijana Jannika Sinnera (8. ATP).

Meč je trajao gotovo tri sata, a rezultat je bio 3:0 za Novaka, po setovima 6:3, 6:4, 7:6.

Đoković je fantastično servirao od početka meča. Rivalu nije dopuštao šansu za break, a realizovao je i pet asova. Na kraju je jedan izgubljen servis Sinnera bio dovoljan da povede u meču trijumfom u prvom setu rezultatom 6:3.

Dosta sličan bio je i drugi set (6:4) koji je ponovo pripao Novaku. Ovaj put presudio je break u trećem gemu pa je srbijanski teniser tako došao na korak do pobjede.

U trećem setu teniseri nisu griješili. Italijan je kod rezultata 5:4 čak imao i dvije set lopte, ali se Novak oba puta spasio pa se ubrzo zaigrao tie-break. U njemu se očekivano Novak bolje snašao i na kraju došao do nove pobjede.

Đoković će u finalu trećeg Grand Slama ove godine igrati protiv boljeg iz drugog polufinala između Špnaca Carlosa Alcaraza (1. ATP) i Rusa Danila Medvedeva (3. ATP). Ovaj meč je sljedeći na rasporedu na Centralnom terenu Wimbledona.