Eurocup: Težak poraz Igokee u Turskoj

Domaćin je već u prvoj četvrtini utakmice napravio veliku prednost. Poveli su odmah sa deset poena razlike, a rezultat je glasio 28:18. Naš prvak je ipak bolje odigrao drugu četvrtinu. Ona je završena rezultatom 15:15 i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Karsiyake rezultatom 43:33. Naš tim se raspao u trećoj četvrtini. Izgubili su je sa 31:12 i na ulasku u posljednju imali 29 poena manjka.

Ipak dobili su posljednju dionicu rezultatom 15:14, ali je to slaba utjeha za konačan rezultat. Bobby Dixon je kod domaćina ubacio 22 poena, dok je Esteban Batista dodao 14. Na drugoj strani Uroš Nikolić je ubacio 11 poena, dok je Siniša Štemberger dodao 10. Naš reprezentativac Nemanja Gordić je ubacio 8 poena dodao 4 skoka i 3 asistencije.