Željezničar završio evropski put porazom u Bakuu od Neftcija

Fudbaleri Željezničara su se porazom od Neftcija (2:0) u Bakuu oprostili od Evrope. Eliminisani su u drugom pretkolu Konferencijske lige.

Strijelci za Neftci večeras su bili Saief i Israfilov, te je azerbejdžanski klub prošao dalje s ukupnih 4:2, prenosi SCsport.

Tako ranjeni Željo, koji je imao ogroman broj povrijeđenih i rovitih igrača, nije uspio napraviti novo iznenađenje, te nakon Dinama iz Minska izbaciti i drugog favorita. Uzevši u obzir sve okolnosti, daleko od toga da na Grbavici trebaju biti nezadovoljni evropskom avanturom ovog ljeta.

Bašiću i ekipi ostaje da pokušaju sanirati sve povrede i spremiti se za start sezone u Premijer ligi BiH. Posebno brine i večerašnja povreda Harisa Ovčine, koji je dobio jak udarac u glavu i morao je napustiti igru.

Kontrolisao je Neftci igru u uvodnim minutama, ali kao i na Grbavici, Željo je prvi imao opasan napad.

Galić je centrirao za Krpića, a na kraju su Plavi izborili korner. Izveli su Plavi dva vezana udarca iz ugla, ali Neftci se nekako odbranio.

U 17. minuti se iznenada ukazala šansa za Ovčinu, kojeg je divno uposlio Mekić, ali njegov šut bez većih problema zaustavlja Brkić.

Neftci iz prve opasnije akcije stiže do vodstva. Galić i Biber su pogriješili, pukla je odbrana Želje i Saief je izbio sam pred Muftića. Jašarević je uklizao i malo je nedostajalo da ga izblokira, ali na kraju je samo skrenuo loptu u desni donji ugao. 1:0.

U narednom napadu Saief šutira s distance, ali lopta ide nekoliko metara od stative.

U 29. minuti Matias šutira glavom nakon kornera i loptu šalje pored gola. Minut poslije Lebon izlazi sam pred Muftića nakon nove loše reakcije odbrane, ali Cocalić sjajno uklizava i spašava gol Plavih.

Muftić je potom zaustavio šut Jabera s 20 metar, te je uslijedio mirniji period utakmice.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela sudija iz Mađarske nije dosudio očit prekršaj za Plave na ivici kaznenog prostora.

Nevjerovtni pehovi s povredama za Želju nastavljeni su na startu drugog dijela. Ovčina je doživio žestok sudar glavama s igračem Neftcija i morao je napustiti teren.

Potpuno je dominirao Željo u narednim minutama. Opasno je napadao po desnoj strani, a onda je po lijevoj u 56. minuti probio Haračić, asistirao za Krpića, ali on šutira u dobro postavljenog Brkića!

Minut poslije Jašarević sjajno prolazi i ubacuje, ali Brkić hvata i tu loptu.

Nonšalantni Drljo u 60. minuti gubi loptu na desnoj strani i gledamo identičnu situaciju kao kod prvog gola Neftcija. No, ovaj put Muftić zaustavlja Saiefa!

Saief u 64. minuti snažno šutira s distance, a Muftić odbija loptu. Iz daljine je svoj šut potom oprobao i Jaber, ali Muftić nije imao problem da i to zaustavi, a nakon kornera Neftci stiže do 2:0.

Muftić je odbranio šut glavom, ali je loptu odbio visoko i onda na nju natrčava Israfilov, koji pogađa za 2:0.

Drljo u 74. minuti pokušava vratiti Želju u igru, ali njegov udarac brani Brkić.

Četiri minute poslije je Amoah imao šansu, ali u posljednji tren mu s noge loptu skida Matias.

Do kraja je ostalo 2:0.