EURO U17: Zmajići nesretno poraženi i od Irske

Odigrano drugo kolo grupe C

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je protiv Republike Irske odigrala  rugi meč Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina koje se održava u Hrvatskoj.

Izabranici Sakiba Malkočevića su nakon teškog poraza protiv Njemačke na otvaranju, i danas su poraženi od vršnjaka iz Irske rezultatom 2:1 i tako zabilježili i drugi poraz na ovom EP.

Utakmica je igrana u Kostreni, a Irska je povela već u 6. minuti kada je strijelac bio Roache.

Uslijedio je period nešto bolje igre naših mladića, koji su nakon vodstva Irske propustili i nekoliko šansi, a zasluženo izjednačenje dolazi u 12. minuti kada je Savić dobro centrirao, a Vještica pogodio glavom za 1:1.

U 19. minuti Savić je propustio odličnu šansu za potpuni preokret, ali golman Irske dobro brani.

Idah, najopasniji igrač Irske imao je u 25. minuti dobru šansu, kada je glavom šutirao, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Ipak u 28. minuti dosuđen je penal za Irsku, nakon što je Sadiku oborio jednog igrača selekcije Irske. Siguran izvođač sa bijele tačke bio je Idah.

U drugom poluvremenu naši mladići krenuli su na sve ili ništa, a prva prilika došla je u 41. minuti kada je Imamović šutirao, ali lopta je otišla preko gola.

Još jednu veliku šansu imao je Imamović u 58. minuti, ali odlično je odbranio Maher.

Ipak najbolju šansu za naše kadete propustio je Vještica, koji u 64. minuti odlično šutira glavom, ali nažalost pogađa samo stativu.

Ostalo je do kraja 2:1 za Irsku. Naša reprezentacija ima još da odigra susret trećeg kola protiv Srbije, a ta utakmica je na rasporedu 10. maja.