Euro 2016: Vels autogolom do historijskog četvrtfinala

U drugoj utamici osmine finale Evropskog prvenstva igranoj na Parku Prinčeva u Paritu, Vels je sa 1:0 savladao Sjevernu Irsku.

Sjeverna Irska je prva prijetila u 10. minuti kada je Stuart Dallas dobro šutirao sa distance, ali je dobro reagovao i Hennessey izbacivši loptu u korner. Iako je Vels imao loptu više u svom posjedu, Sjeverna Irska je bila opasnija, pa je Hennessey i u 22. minuti bio na mukama.

Jamie Ward je loptu uputio pod prečku, ali velški golman se istakao još jednom dobrom intervencijom. Vels osim opravdano poništenog gola Ramseya nije imao pravih šansi u prvom dijelu nakon kojeg nije bilo pogodaka.

U nastavku je prvi prijetio Vels preko Balea, koji je odlično izveo slobodan udarac u 57. minuti, ali McGovern je bio na mjestu. Igralo se potom između dva šesnaesterca, da bi konačno u 76. minuti vidjeli gol. Bale je sjajno ubacio sa lijeve strane, a McAuley u želji da spasi svoj gol zatreso je vlastitu mrežu.

U vrlo tvrdom meču do kraja nije bilo promjene, pa se autogol ispostavio kao odlučujući na putu Velsa do historijskog četvrtfinala u kojem će igrati protiv boljeg iz duela Mađarska-Belgija.