Euro 2016: Portugal prvi finalista

Okršaj između Ronalda i Balea u Lyonu pripao je Portugalcu

Portugal će nakon 12 godina ponovo biti sudionik finala Evropskog prvenstva.

Nakon uspjeha na domaćem terenu iz 2004. Portugal je u Francuskoj dobacio do finala nakon večerašnje pobjede nad Velsom u Lyonu rezultatom 2:0.

Prva prijetnja Portugalaca na večerašnjoj utakmici zabilježena je u 16. minuti. Lijepo je Joao Mario odigrao akciju sa Ronaldom, te s desne strane iskosa šutirao u donji desni ugao, ali bez uspjeha. U petoj minuti drugog poluvremena zatresla se mreža Velsa.

Nakon kornera sa lijeve strane, Ronaldo je glavom loptu zakucao u gol za radost Portugalskih navijača. Tri minute kasnije riješeno je pitanje pobjednika, a pogodak za 2:0 postigao je novi fudbaler Valencije, Nani. Potom je Ronaldo zaprijetio dalekometnim putem iz slobodnjaka, da bi na drugoj strani 15 minuta kasnije uzvratio Garath Bale.

Isti igrač opasno je zaprijetio i u 80. minuti, ali je i ovog puta odbranio Rui Patricio. Meč je zaključio Ronaldo prilikom u finišu kada je zaobišao Hennesya, ali je pogodio vanjski dio mreže.

( SCsport)

53. minut Novi gol. Portugal vodi 2:0. Ronaldo je šutirao, a Nani proslijedio loptu u gol. “Selesao” krupnim koracima grabi ka finalu.

50. minut Ronaldoooooooooooooo. Portugal vodi 1:0. Sjano je skočio Cristiano i glavom nakon kornera pogodio za vodstvo u Lyonu.