Euro 2016: Belgija deklasirala Mađarsku i otišla u četvrtfinale

Belgija je superiorno riješila prepreku zvanu Mađarska i tako zakazala utakmicu protiv Velsa u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Večeras su Crveni đavoli deklasirali Mađarsku rezultatom 4:0, a moglo je biti i mnogo više da na golu Mađarske nije stojao Kiraly koji je imao nekoliko fenomenalnih odbrana.

Poveli su igrači Belgije u 10. minuti kada je strijelac bio Alderweirld. U nastavku Hazard i društvo su propustili nekoliko odličnih prilika, a vrijedi izdvojiti i prečku De Bruynea.

U drugom dijelu Mađarska je krenula nešto ofanzivnije, a reprezentativci Belgije vrebali svoju šansu iz kontri i polukontri.

Jedna takva kontra došla je u 78. minuti kada je Hazard sjajno asistirao Batshuayjiu koji pogađa za 2:0. Svega minut kasnije i igrač utakmice Hazard postiže tada treći gol za svoju selekciju i donosi vodstvo od 3:0.

U sudijskoj nadoknadi Carasco je postigao novi gol za Belgiju koja je tako deklasirala Mađarsku sa 4:0.

Belgija je ovom pobjedom najavila kandidaturu za najveći plasman i zakazala susret protiv Velsa u četvrtfinalu koje se igra u petak 1. jula.

90’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Belgija vodi 4:0. Potop Mađarske na kraju utakmice. Strijelac četvrtog gola bio je Carasco.

carasco-1

Slavlje Carasca nakon četvrtog gola Belgije

87’ Belgija mirno privodi susret kraju. Igra se finiš utakmice.

83‘ Ne da Curtois ni počasni gol igračima Mađarske. Odlično je odbranio udarac Eleka.

80’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Kakva utakmica kapitena Belgije Hazarda. Sjajna kontra i solo akcija Hazarda koji je prošao između dva igrača i sa ivice šesnaesterca savladao Kiralyja. Belgija vodi 3:0.

78’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Kakav potez Wilmotsa. Belgija vodi 2:0, strijelac gola bio je Batshuayi nakon asistencije Hazarda. Belgija vrlo blizu četvrtfinala EURA.

gol-455

Batshuayi slavi drugi gol za Belgiju

77’ Nova dobra lopta Hazarda, ali rezervista Carasco nije uspio pogoditi mrežu Kiralyja.

74’ Mađarska kreće na sve ili ništa u večerašnjoj utakmici, što ostavlja mnogo prostora za kontranapade brzonogih Hazarda i De Bruynea.

66’ Juhász je imao novu dobru priliku za Mađarsku, ali teškom mukom njegov udarac brani Curtois. Mnogo bolja igra Mađarske u drugom dijelu.

58’ Nova dobra prilika za Belgiju. Prvo je zakasnio Lukaku, a kasnije i Mertens bio neprecizan i lopta je otišla iznad gola.

kirayl-1

Nekoliko sjajnih intervencija u večerašnjoj utakmici Kiralyja

54’ Krasna akcija igrača Mađarske, ali Vermaelen spašava siguran gol. Pritisak Mađarske  na početku drugog dijela.

52’ Ponovo se Mađarska budi i napada u ovim trenucima. Prednjače napadi preko Dzsudzsáka.

madarska-1

47’ Ponovo fenomenalna intervencija Kiralyja nakon odlično udarca Hazarda.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme utakmice između Mađarske i Belgije.

Kraj prvog poluvremena na utakmici između Mađarske i Belgije, nakon kojeg vode Crveni đavoli golom Alderweirelda 1:0.

Gol je pao već u 10. minuti kada je De Bruyne ubacio, a Alderweirld najviše skočio i pogodio mrežu Kiralyja.

Nakon toga gledali smo potpunu ofanzivu igrača Marca Wilmotsa koji su promašili nekoliko velikih šansi, a treba naglasiti i da je Kiraly sjajno branio.

Mađarska je svega nekoliko puta dalekometnim udarcima pokušala ugroziti Curtoisa, ali nije bilo promjene rezultata.

45’ Kraj prvog poluvremena. Belgija vodi 1:0 golom iz 10. minute kada je strijelac bio Alderweirld

43’ Stopostotna šansa za Belgiju. Nakon dodavanja Hazarda Mertens je odlično šutirao, ali Kiraly još jednom brani gol svoje reprezentacije.

40’ Ponovo opasna situacija pred golom Belgije, ali udarac Dzsudzsáka odlazi malo pored lijeve stative golmana Curtoisa.

madjari-1

Jedna od rijetkih prilika za Mađarsku u prvom poluvremenu

39’ Lovrencsics je odlično šutirao sa nekih 20-ak metara od gola Curtoisa, ali lopta odlazi malo iznad prečke. Ostaje 1:0 za Belgiju

35’ Prečka sada spašava Mađarsku. Ponovo je u glavnoj ulozi bio De Bruyne, ali njegov udarac iz slobodnjaka zaustavlja prečka. Ostalo je 1:0.

slobodnjak-1

De Bruyne iz slobodnjaka pogodio prečku

30’ Još jedna dobra prilika za Belgiju, ali akcija Lukakua i De Bruynea dobro brani Kirayl.

23‘ Malo po malo selekcija Mađarske se oslobodila pritiska. Sada je dobar udarac uputio Dzsudzsák, ali njegov udarac brani Curtois. I dalje je 1:0 za Belgiju.

slika-33

Jedna od rijetkih intervencija Curtoisa na večerašnjoj utakmici

15’ Potpuna dominacija Belgije protiv Mađarske. Sada je veliku šansu propustio Kiraly, koji je odbranio zicer De Bruyneu.

10’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Vodi Belgija 1:0, a strijelac gola bio je Alderweireld. Sjajno je centrirao De Bruyne.

alderweireld-1

Trenutak kada je Alderweireld postigao gol za vodstvo protiv Mađarske

6’ Belgija nastavlja da napada na početku utakmice. Sada je dobru priliku imao Lukaku, ali je njegov pokušaj izblokiran.

4’ Prvi pokušaj Belgije, ali udarac De Bruynea odlazi prek gola.

1’ Počela je utakmica između Mađarske i Belgije.

20:30 Na stadionu Paul Saffer, u Touloseu igra nova utakmica osmine finala Evropskog prvenstva. Sastaju se Belgija i Mađarska.

Svakako da je favorit u ovom susretu Belgija, koju mnogi vide da može otići do kraja, ali nikako se ne smije zanemariti Mađarska, koja je svu svoju snagu pokazala u grupi.

Belgija je u grupi sa Italijom, Švedskom i Irskom zabilježila dvije pobjede i kao drugoplasirana se plasirala u osminu finala, dok je Mađarska u grupi sa Islandom, Portugalom i Austrijom nije poražena, a na kraju su kao prvoplasirani otišli u nokaut fazu.

Posebno se izdvaja sjajna utakmica protiv Portugala kada su iako nisu slavili, osvojili sve simpatije neutralnih posmatrača.

Zoltan Gera u selekciji Mađarske je postao najstariji strijelac ikada na Evropskim prvenstvima, zahvaljujući golu protiv Portugala, dok će svakako prva violina za Belgiju biti Eden Hazard i Lukaku koji igra odlično na ovom prvenstvu.

Pobjednik ovog meča igrat će u četvrtfinalu protiv Velsa.