Liverpool bezopasan: Atletico srušio prvaka Evrope u Madridu

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Atletico Madrid je pobijedio evropskog prvaka Liverpool sa 1-0.

Atletico je srušio evropskog prvaka golom Saula Nigueza u 4. minuti.

Do gostovanja u Madridu, Liverpool je ove sezone odigrao 41 utakmicu u svim natjecanjima upisavši svega dva poraza – prvi na otvaranju Lige prvaka na gostovanju kod Napolija (0-2), a drugi u engleskom Liga kupu od Aston Ville (0-5), no “Redsi” su u toj utakmici nastupili s U-23 momčadi, najmlađom postavom u 127 godina dugoj klupskoj historiji.

Protiv Atletica doživjeli su i drugi poraz u elitnom natjecanju “Starog kontinenta”. Domaćin je sjajno ušao u meč i već u 4. minuti je stigao do vodstva, a pogodak je nakon ubačaja iz kornera zabio Saul Niguez.

Domaćin je u 27. minuti imao još jednu sjajnu priliku, ali Alisson Becker je obranio udarac Alvara Morate. Evropski prvak je u prvih 45 minuta dominirao u posjedu lopte, ali nije uputio niti jedan udarac u okvir gola Jana Oblaka.

Ekipa Jurgena Kloppa i u nastavku je dominirala, ali bez konkretne završnice. Najbolju priliku gosti su imali u 73. minuti, ali Jordan Henderson je pucao pored gola.