Estonija posramila Hrvatsku, remi Rusije i Belgije

Prijateljske utakmice

U  terminu od 18:00 sati na Starom kontinentu s u,osim meča u Albaniji, odigrane još tri utakmice.

Rusija je u Sočiju odigrala 3:3 sa Belgijom, Estonija je u Tallinu iznenadila Hrvatsku koja je igrala u rezervnom sastavu i slavila nevjerovatnih 3:0, dok je Makedonija u Skoplju savladala Bjelorusiju 3:0.

Belgija, koja je u kvalifikacionoj grupi sa bh. selekcijom, odigrala je neriješeno u Rusiji. Ipak, domaći su prvi poveli golom Vasina u 3. minuti. Poravnao je Mirallas u 17. minuti. Igrao se 43. minut kada je Benteke gostima donio prednost.

Isti igrač je dvije minute poslije povećao na 3:1 što je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku su domaći napadali, a to su uspjeli konkretizirati u 74. minuti kada Miranchuk pogađa za 2:3, a Bukharov je u 90. minuti pogodio za 3:3.

Rusija – Belgija 3:3 [Golovi]
Hrvatska je u Tallinu igrala sa rezervnim sastavom. Već u prvom minutu Luts je doveo Estoniju u vodstvo. Potom su gosti pokušavali da izjednače, ali su do kraja prvog dijela domaći imali još dvije prilike. Toomet je u 43. minuti pucao glavom, ali je golman Lovre Kalinić sjajno odbranio. Lopta se ponovo odbila do Toometa koji gađa drugi ugao, ali Vida izbija loptu u korner. Prvo poluvrijeme okončano je vodstvom domaćih 1:0. U drugom poluvremenu Hrvatska je težila da izjednači.

No, u 81.minuti Vassiljev je pogodio za 2:0, a samo tri minute poslije Zenjov pogađa za konačnih 3:0. Nevjerovatna i pomalo iznenađujuća pobjeda Estonije.

Estonija – Hrvatska 3:0 [Golovi]
Makedonija je bez problema u Skoplju savladala Bjelorusiju 3:0. Spirovski je u 40. minuti pogodio za 1:0. U drugom poluvremenu Goran Pandev postiže dva pogotka. Prvo je u 61. minuti pogodio za 2:0, a vodstvo je povećao u 70. minuti kada je matirao gostujućeg golmana za konačnih 3:0.