Emir Lokmić zauzeo 27. mjesto

Bh. skijaš Emir Lokmić je nastupio u disciplini slalom na Olimpijskim igrama u Pekingu, te je na kraju zauzeo vrlo dobro 27. mjesto.

Bosna i Hercegovina je danas imala predstavnika u slalomu. Naš Emir Lokmić je nakon dvije vožnje zauzeo 27. mjesto u vremenu 1:52.80 i tako ostvario drugi najbolji plasman za BiH na ovogodišnjim Zimskim olimpijskim igrama nakon 25. mjesta Elvedine Muzaferije u Super G-u.

Nakon 20 godina pauze i legendarnog Jean-Pierre Vidala, Francuska ima olimpijskog prvaka u slalomu.

Do zlata u Pekingu doskijao je Clement Noel koji je nakon dvije vožnje imao vrijeme 1:44.09.

Srebro je osvojio austrijski predstavnik Johaness Strolz koji je tako u Pekingu stigao do druge medalje nakon zlata u kombinaciji, a zanimljivo za ovog momka da pred početka ove sezone nije bio ni član reprezentacija Austrije u Svjetskom kupu, ali senzaiconalni trijumf u Adelboldenu promijenio je sve.

Bronzana medalja je otišla u ruke Norvežanina Sebastiana Foss-Solevaaga.