Ostali sportoviSport

Džumhur se oprostio od Wimbledona

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (23. ATP) završio je svoj ovogodišnji nastup na Wimbledonu nakon što je danas poražen od Latvijca Ernestsa Gulbisa (138. ATP) rezultatom 2:3, po setovima 6:2, 4:6, 3:6, 6:1, 3:6.

Džumhur je sjajno krenuo u meč i već na startu osvojio break. Kasnije je u sedmom gemu Gulbis još jednom izgubio svoj servis za više nego sigurnu igru Damira u prvom setu, u kojem je ostvario četiri asa.

I u drugom je krenulo sve kako treba po Sarajliju. Uzeo je dva breaka i uz svoj servis došao do velikih 3:0. Međutim, to je bilo sve od Damira u drugom setu budući da je tri puta izgubio svoj servis za izjednačenje u setovima. Primjetan je bio značajni popravak Gulbisa prilikom servisa, a Latvijac je ostvario pet asova.

U trećem setu presudan je bio četvrti gem pa je Gulbis brzo došao na korak do pobjede. Iako je Latvijac napravio osam neprisiljenih grešaka u ovom setu, poene je osvajao winnerima, koje je imao znatno više od Damira (11:3).

Bh. teniser se ponovo vraća u igru u četvrtom setu. Osvojio je odmah na startu seta dva breaka, što je bilo dovoljno za novo izjednačenje i ulazak u peti, odlučujući set. Zanimljivo da je Gulbis i u ovom setu bio dekoncentrisan s čak 11 neprisiljenih grešaka.

Nije dobro krenulo po Damira u petom setu budući da je već u drugom gemu izgubio prednost servisa. Latvijac je to iskoristio i na kraju stigao do iznenađujuće pobjede protiv favorizovanog Džumhura.

Gulbis će u trećem kolu Wimbledona igrati protiv boljeg iz meča između američkog tenisera Taylora Harryja Fritza i Nijemca Alexandera Zvereva, koji je inače četvrti nositelj trećeg Grand Slama sezone.