Ostali sportoviSport

Džumhur razbio Verdasca i zakazao duel s Nadalom u 2. kolu turnira u Rimu

Prvi set bolje je otvorio španski teniser koji već u drugom gemu pravi break i dolazi do vodstva od 2:0, ali se Džumhur brzo vratio i izjednačio je na 2:2. Damir je u petom setu napravio drugi break kojim je stigao u prvo vodstvo od 3:2, no Verdasco se također brzo vratio i poravnao je na 3:3.

Finiš prvog seta u potpunosti je pripao najboljem bh. teniseru koji je s dva napravljena breaka napravio možda i ključnu razliku te rezultatom 6:3 stiže u vodstvo od 1:0 u setovima.

Za razliku od prvog, drugi set počeo je puno boljom igrom oba tenisera u trenucima kada su imali svoj servis, a prvi break napravio je Džumhur pri vodstvu od 2:1 da bi pitanje pobjednika i putnika u 2. kolo bilo odlučeno nakon šestom gema u kojem Džumhur pravi novi break i stiže do vodstva od 5:1, nakon čega je meč mirno priveo kraju.

U drugom kolu ATP turnira u Rimu Damir Džumhur igrat će protiv prvog nosioca i donedavno prvog tenisera svijeta Rafaela Nadala.