Leotar “ispao” iz Premijer lige BiH, Sarajevo iznenađujuće poraženo od Igmana

Utakmicama posljednjeg 33. kola spuštena je zavjesa na još jednu sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine iz koje su ispale ekipe Leotara i Slobode

U terminu od 17 sati odigrano je svih šest utakmica ovog kola u kojima je zabilježeno nekoliko zanimljivih rezultata.

Nakon Slobode koja je poražena od Željezničara, društvo najboljih napustio je i tim Leotara. Trebinjci su danas na svom terenu savladali Široki 2:1, ali to ih nije spasilo ispadanja u niži rang.

Gosti su preko Bagarića poveli u sedmoj minuti, da bi domaći preokrenuli golovima Čavića i Šipovca. Leotar je tako sezonu okončao na 11. mjestu sa 34 boda.

edinu nadu Leotar ima u šansi da Krupa kao prvoplasirana iz Prve lige RS odustane od ulaska u Premijer ligu nakon čega bi razigravali za učešće naredne sezone sa drugoplasiranim timom iz ove lige.

Najefikasnija utakmica kola viđena je na stadionu Koševu u duelu Sarajeva i Igmana gdje su gledaoci vidjeli čak šest pogodaka.

Konjičani su iznenađujuće slavili sa 4:2 i tako zasluženo ostali u društvu najboljih.

Fantastični Mirsad Ramić postigao je dva gola, dok su se u listu strijelaca upisali još Hebibović i Denković. Za Bordo tim su strijelci bili Mario Vrančić i mladi Enedin Mulalić

Tuzla City je Zrinjskog dočekala na stadionu u Srebreniku i porazila ga uvjerljivo sa 3:0.

Plemići su u ovom meču nastupili u šarenom sastavu, a golove za zlata vrijednu pobjedu Tuzlaka redom su postizali Kuzmanović, Hadžić i Pantelić.

Premijerligaški status je sačuvalo i Posušje kojem je za to bila dovoljna pobjeda nad mostarskim Veležom.

Na Mokrom Docu rezultat je na kraju glasio 2:1. Rođeni su preko Anđuđića u petkoj minuti došli u vodstvo, da bi Dadić malo kasnije poravnao.

Domaći su sa bijele tačke u 90. minuti došli do velika tri boda vrijedna opstanka. Gol je postigao Boban.

Sloga Meridian je u Doboju sa 2:1 nadigrala Borac. Golove vrijedne opstanka postigli su Krstovski i Lalić, dok je za Banjalučane strijelac bio Lukić.

Da sumiramo, iz lige su ispale ekipe Leotara i Slobode, dok su Evropu nakon Zrinjskog, Borca i Sarajeva izborili i nogometaši Željezničara.