Sloboda prekinula crni niz pobjedom nad Sarajevom

Sloboda je danas prekinula dugi niz od devet utakmica zaredom bez pobjede u m:tel Premijer ligi BiH. Tuzlaci su u Banovićima savladali Sarajevo u susretu 17. kola domaćeg prvenstva.

Domaći igrači su do vodstva došli već u 11. minuti. Vošnjak je probio stranu i uputio dodavanje u peterac, Musa u pokušaju izbijanja lopte pogodio Vranješa, a na pravom mjestu se našao Eldar Mehmedović koji bez problema poentira za 1:0. Nogometaši Sarajeva su se žalili sudiji Petroviću, smatrajući da je pogodak postignut iz ofsajda, ali nije im pomoglo…

Nakon toga u pristojnoj prilici je bio Vranješ, ali s ruba šesnaesterca šutirao je pravo u Šahinovića.

Osmić je morao napustiti teren u 18. minuti nakon što je zadobio povredu glave u duelu s Džafićem, zamijenio ga je Hadžibeganović.

Sarajevo je zatim dominiralo u posjedu lopte, ali konkretnije šanse na teškom terenu bordo tim nije dugo uspjevao kreirati.

Musa je bio u dobroj poziciji u 38. minuti, međutim poslao je loptu iznad gola Tuzlaka. Pred kraj poluvremena sjajnu šansu za bordo tim imao je Đokanović, ali je nakon centaršuta Čatakovića glavom pogodio stativu.

U nadoknadi poluvremena velika prilika ukazala se Čatakoviću, istrčao je sam ispred golmana Slobode, njegov udarac je zaustavio Bukvić.

U drugom poluvremenu Sarajevo je nastavilo vršilo pritisak, Sloboda prijetila iz kontranapada.

Pokušavali su gosti ugroziti Bukvića uglavnom dalekometnim šutevima i ubačajima sa strane, ali nisu imali uspjeha. Veliku šansu imao je Avramovski u 81. minuti, međutim s nekoliko metara iskosa u padu je pogodio stativu.

I zatim je stigla kazna. Domaćin je pobjedu potvrdio dvije minute prije kraja. Ubacio je Husejinović iz slobodnog udarca sa strane, Kapetanović pobjegao čuvarima i kaznio istrčalog Šahinovića te glavom proslijedio loptu u mrežu sarajevske ekipe za konačnih 2:0.

Tako je tuzlanski premijerligaš došao do dugo čekanog trijumfa zahvaljujući kojem se odlijepio s dna tabele, dok je prekinuta mini-serija Sarajeva nakon dvije vezane pobjede.