Euro 17: Dva gola Hadžića za historijsku pobjedu BiH!

Kadetska reprezentacija BiH savladala je u meču trećeg kola grupe B Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina Ukrajinu rezultatom 2:0.

Iako su naši momci ostali bez plasmana u četvrtfinale na svom debitantskom nastupu na Euru došli su do prve pobjede.

BiH je povela golom Benjamina Hadžića u 38. minuti, da bi isti igrač udvostručio prednost u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Gol za Ukrajince postigao je Kulakov u 69. minuti susreta.

Za BiH su nastupali: Dujmović, Resić, Velić, Mirić, Vuletić, Kovač, Čeliković, Smajić (od 73. minute Šabanadžović), Vladić (od 54. minute Nedim Hadžić), Dadić (od 80. minute Beširević) i Benjamin Hadžić.

U drugom susretu naše grupe, Njemačka je ubjedljivo savladala Austriju sa 4:0 te tako osvojila prvo mjesto sa sedam bodova.

Upravo su ove dvije selekcije izborile plasman u četvrtfinale, dok su Bosna i Hercegovina i Ukrajina završile nastup na Euru.

Autor: N. K.