Drugo pretkolo Lige prvaka

Nogometaši Dinama su u prvom meču drugog pretkola Lige prvaka zabilježili rutinsku pobjedu nad Hapoel Beer Shevom rezultatom 5:0.

Dinamo je prije meča bio blagi favorit, no na maksimirskom travnjaku gosti nisu pokazali apsolutno ništa i pobjeda Modrih je mogla biti i ubjedljivija od ovih pet pogodaka razlike.

Zagrepčani su poveli u 22. minuti, a strijelac je bio Izet Hajrović. Povremeni reprezentativac BiH je lijepo primio loptu u kaznenom prostoru gostiju i potom iz okreta lijepo pogodio za 1:0.

U 28. minuti brza kontra Dinama rezultirala je drugim pogotkom. Oršić je dodao Gojaku koji šutira, Anestis kratko odbija, a Oršić je šalje u gol za 3:0.

Treći pogodak Modri su postigli u 51. minuti. Oršić je šutirao, Anestis odbio do Hajrovića, grčki golman brani i njegov udarac, ali se nakon odbijene lopte Ademi snalazi i šalje je pod prečku za 3:0. Ademi se i u 62. minuti upisao u strijelce nakon još jedne loše intervencije Anestisa.

Armin Hodžić je u igru ušao u 70. minuti, a u 82. je pogodio glavom za konačnih 5:0 nakon Hajrovićevog ubačaja iz slobodnog udarca.

Dinamo, za koji je od prve minute igrao i Amer Gojak, je praktično već obezbijedio prolazak u treće pretkolo i susret za sedam dana u Izraelu će biti samo formalnost.

Crvena zvezda nije imala problema protiv Suduve, te je u Beogradu slavila rezultatom 3:0.

Pogotke za beogradsku ekipu postigli su Ebecilio u 23., te Radonjić u 35. i 58. minuti susreta.

Ostali rezultati: Astana – Midtjylland 2:1, Cluj – Malmo 0:1, PAOK – Basel 2:1, Shkendija – Sheriff 1:0.

Sutra se igraju preostali susreti: BATE – HJK, Kukesi – Qarabag, Ludogorets MOL Vidi, Ajax – Sturm i Celtic – Rosenborg.