Visoko

Rezultati 21. kolo: NK Bosna – FK Rudar 1:3

Bosna je prekinula niz od pet utakmica bez poraza

Bezidejna Bosna i motivisani Rudar prekinuli su niz od pet utakmica bez poraza visočkog tima. Na kraju potpuno zaslužena pobjeda gostiju koji se bore za opstanak i koji su danas u Visokom nadigrali naš tim koji je potpuno zakazao posebno u veznom redu.

Bosna je bolje otvorila utakmicu, u prvih pet minuta ima dvije izgledne prilike, ali kazna je stigla dvije minute kasnije preko Čelebića.

Nakon primljenog gola Bosna opet napada i pritisak se isplatio u 31.minuti kada izjednačuje Tarik Zukić.

I kada su svi očekivali da Bosna napravi nešto do kraja poluvremena desilo se suprotno, u 43.minuti Maletić donosi novu prednost Rudaru za 1:2.

U drugom poluvremenu Bosna je bila još bezidejnija, a Rudar puno iskusniji i mudriji. Prekidi, zadrżavanja, ali i vrlo opasne kontre i dvije stopostotne šanse. U zadnjoj minuti produžetka Rudar ovjerava svoju pobjedu golom Jusića.

Već u nedjelju čeka nas nova utakmica na gostovanju u Maglaju kod ekipe Moševca.