Ostali sportoviSport

Dobri nastupi mladih bh. klizača u Celju

Reprezentativci Bosne i Hercegovine u brzom klizanju Nihad Bašić, Mak Krstić, Ermin Raščić, Pierre Bennett i Ilan Krstić nastupili su u finalu “Alpe Adria Trophy”, koje je održano 1. i 2. aprila u Celju. Na ovom međunarodnom takmičenju, koje je u rangu balkanskog prvenstva, nastupilo je 150 takmičara iz osam zemalja, a bh. predstavnici imali su dobar nastup.

Na osnovu osvojenih bodova sa četiri posljednja takmičenja iz serije Alpe Adria, u ukupnom plasmanu Mak Krstić osvojio je drugo mjesto i srebreni pehar, dok su Samra Selimbegović i Tarik Omeragić zauzeli treća mjesta i osvojili bronzane medalje.

Na ovom takmičenju nastupila je i muška štafeta BiH u sastavu: Ermin Raščić, Pierre Bennett i Ilan Krstić, koja je osvojila srebrenu medalju.

U pojedinačnoj konkurenciji najbolji rezultat ostvario je juniorski reprezentativac Mak Krstić, koji je osvojio drugo mjesto, dok je Pierre Bennett zauzeo 13. mjesto, Ilan Krstić 14., a Ermin Raščić bio je 17.

Seniorski reprezentativac Nihad Bašić nastupio je samo u jednoj trci prvog dana takmičenja, kada je zadobio povredu i nije mogao dalje nastupati, saopćeno je iz Saveza klizačkih sportova Bosne i Hercegovine.