Srbija se oprostila od Evropskog prvenstva: Orlovi rano pali

Fudbalska reprezentacija Srbije u utakmici kvalifikacija za Euro 2016 večeras je u gostima poražena od selekcije Danske rezultatom 2:0

Golove za reprezentaciju Danske postigli su Jussuf Poulsen u 13. i rezervista Jakob Poulsen u 87. minuti utakmice.

Reprezentacija Srbije ovim porazom je zadržala samo teoretske šanse za plasman na Euro 2016.

S druge strane, reprezentacija Albanije pobijedila je večeras selekciju Francuske rezultatom 1:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Elbasanu. Jedini strijelac na utakmici je bio Ergis Kače u 43. minuti utakmice pogotkom iz slobodnog udarca.

Ovo je još jedna velika pobjeda Albanije nakon trijumfa u Portugalu u gostima u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016.

Inače, selekcija Albanije se nalazi na trećem mjestu u grupi I kvalifikacija za Euro odmah iza Portugala koji ima 12 i Danske sa 10 bodova. Srbija je četvrta sa jednim bodom koliko ima i Armenija.

Ranije danas selekcija Portugala u gostima je savladala Armeniju rezultatom 3:2.

GRUPA I: Armenija – Portugal 2:3 (Pizzelli 14, Mkoyan 72 – Ronaldo 29 pen, 55, 58), Danska – Srbija 2:0 (Poulsen 13, 87).

Poredak: 1. Portugal 12, 2. Danska 10, 3. Albanija 7, 4. Srbija 1, 5. Armenija 1.

GRUPA F: Finska – Mađarska 0:1 (Stieber 82), S. Irska – Rumunija 0:0, Farska Ostrva – Grčka 2:1 (Hansson 32, Olsen 70 – Papastathopulos 84).

Poredak: 1. Rumunija 14, 2. S. Irska 13, 3. Mađarska 11, 4. F. Ostrva 6, 5. Finska 4, 6. Grčka 2.

GRUPA D: Irska – Škotska 1:1 (Waiters 38 – O’Shea 47ag), Poljska – Gruzija 4:0 (Milik 62, Lewandowski 90, 92, 93), Gibraltar – Njemačka 0:7 (Schurrle 28, 65, 71, Kruse 47, 81, Gundogan 51, Bellarabi 57).

Poredak: 1. Poljska 14, 2. Njemačka 13, 3. Škotska 11, 4. Irska 9, 5. Gruzija 3, 6. Gibraltar 0.