Dobar nastup Teletovića u porazu Brooklyna od Miamija

Mirza Teletović postigao je 14 poena za Brooklyn Netse u sinoćnjem porazu od Miami Heata 84:88 u NBA ligi. Kapiten bh. reprezentacije je na terenu proveo 30 minuta, a iz igre je šutirao 5-15, pogodivši četiri trojke. Utakmica je vrlo lako mogla da ode na stranu gostiju.

Naime, pet minuta prije kraja Miami je imao, činilo se, dovoljnih devet razlike, no do kraja Netsi prilaze na minus 3.

Trojku za izjednačenje u zadnjoj minuti je imao je Teletović, no lopta nije prošla kroz obruč.

“Vrelinu” je do pobjede vodio dvojac Chrish Bosh – Dwyane Wade koji su kombinovano ubacili 51 poen.

“Nismo mogli zaustaviti Bosha. Nismo mogli zaustaviti Wadea. To je razlog zbog kojeg im nismo uspjeli rezultatski prići bliže”, rekao je trener Brooklyna Lionel Hollins.

Uz Teletovića, kod mrežica su najbolji bili Joe Jonson sa 19 i Brook Lopez sa 16 koševa.

Miami je ovom pobjedom došao do omjera 15-20, dok Brooklyn ima 16 pobjeda i 17 poraza.