-TopSLIDERukometSport

Kiel je na krovu Evrope!

Barcelona redom maltretirala sve rivale, pa izgubila u finalu: Kiel je na krovu Evrope!
Liga prvaka

Rukometaši njemačkog Kiela večeras su pobijedili Barcelonu sa 33:28 u finalu Lige prvaka.

Barcelona je u polufinalu jučer nadigrala PSG-ove zvijezde i izgledalo je da bi Katalonci mogli do rekordne 10. titule, ali njemački prvak je bio prevelik zalogaj.

Golom Kiela je otvoren meč, na početku se igralo gol za gol, da bi Kiel potom poveo dva razlike (6:4), a kako se bližio kraj prvog dijela, njemački tim je bivao sve bolji i bolji. Iako je bilo i plus 4 za Kiel, na odmor se otišlo pri rezultatu 19:16.

Sjajno se igralo u drugom poluvremenu. Kiel je stigao do plus četiri, ali Barcelona je uspjela da se primakne na samo jedan gol, no onda opet Nijemci u 42. minuti dolaze do tih četiri gola prednosti.

Iako je Kiel imao napade i za plus šest, Barcelona je “održavala” zaostatak od tri gola i nije odustajala do samog kraja. Abello je promašio sedmerac za minus dva u 27. minuti i vjerovatno je i taj momenat bio presudan. Nakon toga, serija Kiela za plus četiri i tu više nije bilo spasa za Španjolce.

Landin je briljirao na golu Kiela, dok su mu uveliko pomagali i rukometaši Barcelone sa svojim pogreškama, dok su Kielovi igrači bili maksimalno borbeni i skoncentrisani u svakom trenutku, što ih je i odvelo do pobjede.

Niclas Ekberg je sa osam pogodaka predvodio Kiel, Sander Sagosen je postigao sedam, Steffen Weinhold i Rune Dahmke su dali po pet. Abello kod Barcelone 10 golova, po četiri Arino i Mem.

Kielu je ovo bila četvrta titula Lige prvaka i prva od 2012. godine, dok je Barcelona ostala na devet osvojenih naslova.