Liga za prvaka: Željo bolji od Slobode, hat-trick Lendrića i golčina Stanića

Pred 13.000 gledalaca plavi su slavili rezultatom 4:2, tri pogotka za domaće postigao je Ivan Lendrić, dok je u sudijskoj nadoknadi vremena fenomenalan pogodak sa oko 25 metara postigao Srđan Stanić.
Lendrić je prvi put zatresao mrežu Tuzlaka u 45. minuti, nakon asistencije Miroslava Stevanovića. Isti igrač je u 57. minuti, nakon dobre akcije sa Zebom, ponovo zatresao mrežu Slobode i doveo svoju ekipu u vodstvo od 2:0.

Ipak, pet minuta kasnije Zec je iskoristio grešku Kerle i savladao golmana Željezničara Kjosevskog te smanjio zaostatak svog kluba, ali je Lendrić trećim golom u 65. minuti ponovo vratio ubjedljivu prednost na stranu sarajevskog tima.

Sloboda se nije predavala i u 75. minuti preko Subića smanjila na 3:2, a konačan rezultat postavio je Stanić eurogolom u 90. minuti.

Uoči početka utakmice Željezničar je organizirao svečanost povodom otvaranja istočke tribine stadiona Grbavica, a čast da otvori tribinu pripala je legendi kluba Ivici Osimu.