Željo izgubio i od Tuzla Cityja

Šta se dešava na Grbavici?

Prosto nevjerovatno zvuči da je Željezničar ove sezone na svom terenu već izgubio od GOŠK-a, Zvijezde 09 i Tuzla Cityja ali – to je tako. Zato se može reći da sarajevski tim prolazi kroz nevjerovatnu krizu koja se zaista odavno ne pamti na Grbavici.

Željo je danas kod kuće poražen od tuzlanskog tima sa 3:2, iako je na poluvremenu vodio sa 2:1 i to je bio treći uzastopni poraz Plavih u Premijer ligi.

Utakmica na Grbavici počela je burno. Najvatreniji navijači Željezničara su sa južne tribine skandirali protiv Uprave, što nije naišlo na odobravanje ostatka publike koji je uzvratio zvižducima. Manijaci su potom nakratko prekinuli utakmicu ubacivanjem pirotehničkih sredstava na teren, a nakon toga i napustili tribinu te na taj način iskazali svoje nezadovoljstvo radom Uprave FK Željezničar i lošim rezultatima svog kluba.

Meč je počeo loše za domaći tim, koji je od 20. minute bio u rezultatskom zaostatku. Nakon što je Pavić faulirao Nukića, dosuđen je jedanaesterac za Tuzla City koji je u gol pretvorio kapiten ovog tima Ivan Kostić.

Igrao se 31. minut kada su domaći stigli do poravnanja. Čurjurić je centrirao, a Šećerović skrenuo loptu u vlastitu mrežu ispred Jazvića. Bivši igrač Željezničara je nespretnom reakcijom pomogao nekadašnjem klubu da poravna na 1:1 i da se u potpunosti vrati u meč.

Deset minuta kasnije, Željo stiže do potpunog preokreta i to nakon vrlo lijepe akcije. Čurjurić je uposlio Osmanovića koji je šutirao, a loptu je posljednji dirao Krpić i skrenuo je u mrežu Fejzića za 2:1 i rezultat prvog poluvremena.

Nakon vrlo dobro odigranog prvog poluvremena, malo ko je mogao naslutiti da će Željezničar u drugom poluvremenu posustati i izgubiti još jedan meč. Tuzlaci su do poravnanja stigli u 58. minuti kada je Ubiparip lijepo pogodio za 2:2 nakon kornera, ali se nije radovao iz poštovanja prema klubu za koji je nastupao u prošloj sezoni i to s mnogo uspjeha.

Igrao se 71. minut kada je Tuzla City došao do potpunog preokreta. Grešku Stevanovića koristi Nukić, koji nakon asistencije Crnkića zabija za šokantnih i konačnih 2:3.

Do kraja utakmice, Željo je djelovao potpuno razbijeno i u sumornoj atmosferi nije uspio napraviti niti jednu veliku šansu. Gosti su izdržali, te proslavili tri boda i vjerovatno najveću pobjedu u klupskoj historiji.

Željo nakon novog posrtaja ostaje treći na tabeli, dok Tuzla sada zauzima deseto mjesto.

Premijer liga, 17. kolo:
Željezničar – Tuzla City 2:3 (Krpić 41’, Šećerović 31'ag – Kostić 20’ p, Ubiparip 58’, Nukić 71’)

FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Čurjurić, Krpić, Zilić, Osmanović, Šabanadžović, Veselinović, Rodin, Jazvić

FK Tuzla City: Fejzić, Efendić, Kostić, Crnkić, Stojčev, Kojić, Širanović, Čomor, Šećerović, Nukić, Ubiparip