Dinamo – Astana 5:1

DINAMO – ASTANA 5:1 Golijada Dinama na startu KL-a, Petković zabio dva gola

DINAMO je u utakmici 1. kola skupine C Konferencijske lige bez ikakvih problema pobijedio Astanu 4:1. Hrvatski prvak poveo je u 43. minuti golom Brune Petkovića iz penala koji je u 53. također realizirao kazneni udarac za 2:0. Treći gol za Dinamo krasno je iz slobodnog udarca u 58. zabio Marko Bulat. Jedini gol za goste zabio je Hovhanisjan u 78. minuti, a dotukli su ih Marin u 86. i Halilović u trećoj minuti nadoknade.

Iako je Sergej Jakirović uoči utakmice najavio da će biti promjena u sastavu, bilo ih je vrlo malo. Tek je Mahir Emreli započeo na desnom krilu umjesto lakše ozlijeđenog Špikića, a Moharrami je na desnom boku zamijenio Stefana Ristovskog koji je također osjetio lakše bolove.

Emreli promašio zicer

Dinamo je mogao povesti već u 4. minuti, ali je nevjerojatno što je Mahir Emreli promašio. Vidović je sjajno prošao po lijevoj strani šesnaesterca i onda odigrao savršenu loptu peterac, gol je bio prazan, ali je Emreli promašio čitavu loptu.

U 20. minuti Astana je imala odličnu šansu nakon što je Perić katastrofalno vratio loptu glavom kroz svoju zadnju liniju. Tomasov se ubacio između Šutala i Ljubičića i izbio sam pred Nevistića, ali se spetljao i traljavo pucao pokraj gola.

Dinamo je ponovno zaprijetio u 37. kad je Vidović nakon sjajne solo akcije pucao u Čondrića da bi Dinamo poveo u 41. minuti. Darboe, napadač koji je ostao u šesnaestercu nakon kornera, potpuno nepotrebno je nagazio Ljubičića i sudac je nakon pregleda snimke dosudio penal. Njega je rutinski realizirao Petković.

U 47. minuti Astana je mogla izjednačiti, ali je Nevistić odlično obranio šansu Tomasova. Gosti su si opet pucali u noge u 53. minuti kad je Moharrami centrirao, Baturina pucao u Čondrića, ali je na prvoj stativi Harojan s leđa gurnuo Emrelija i Petković je opet sjajnim udarcem realizirao i drugi penal.