- VIJESTINogometSport

Danska demolirala Rusiju, Belgija očekivano bolja od Finske

Rusija – Danska 1:4, Finska – Belgija 0:2

Dobili smo konačni rasplet grupe B. Belgija će u narednu rundu sa maksimalnim učinkom nakon što je u posljednjem kolu pobijedila Finsku sa 2:0. Dugo je odolijevao golman Finske Hradecki (Hradecky), a onda je u 74. minuti njemu pripisan autogol. Pobjedu „Crvenih đavola“ ovjerio je Romelu Lukaku golom sedam minuta kasnije.

U drugoj utakmici ove grupe, Danska je u potpunosti razbila Rusiju sa 4:1 i tako izborila plasman u narednu rundu. Danci će sa tri osvojena boda kao 2. iz ove grupe. Poveli su golom Damsgarda (Damsgaard) u 38. minuti, prednost je udvostručena u 59. kada je pogodio Polsen (Poulsen). Džuba (Dzyuba) je smanjio u 70. minuti, a onda dva gola Danske u razmaku od tri minute. Prvo je Kristijansen (Christiansen) topovskim udarcem poslao loptu u mrežu, a onda se u strijelce upisao i Mele (Maehle).